• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-4584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر کشور خبر داد

گام مثبت دیگری از سوی دستگاه قضا برای حل مشکلات پدیده شاندیز

معاون اقتصادی وزیر کشور عنوان کرد: مرجع ذیصلاح در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد روز گذشته پرداخت تسهیلات مورد نظر در قالب کنسرسیوم بانکی را بلامانع اعلام و مراتب را به معاونت نظارتی بانک مرکزی ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور بابک دین‌پرست گفت: یکی از اصلی‌ترین موانع قانونی که از سوی بانک مرکزی برای اعطای تسهیلات 5000 میلیارد ریالی از سوی کنسرسیوم بانکی مطرح شده بود، در استمرار حمایت‌های بی‌دریغی که تاکنون مسئولین قوه قضائیه از ذینفعان قانونی شرکت پدیده شاندیز داشتند، مرتفع شد.

رییس کارگروه ویژه پیگیری حل مشکلات شرکت پدیده شاندیز افزود: پس از آنکه حسب دستورات موکد و مثبت رئیس کل بانک مرکزی، همکاری معاونت نظارتی بانک مذکور و مدیر عامل بانک صادرات، روند اعطای تسهیلات مصوب 5000 میلیارد ریالی شرکت پدیده شاندیز در مسیر قانونی خود قرار گرفت، بانک مرکزی در اوایل اسفند ماه سال گذشته با ارسال نامه‌ای اعلام نمود که اعطای تسهیلات مذکور، با توجه به وضعیت فعلی شرکت از جمله شمول ماده ١٤١ قانون تجارت و چک‌های برگشتی متعدد، منوط به صدور مجوزی از سوی مرجع قضائی برای مستثنی شدن شرکت از این وضعیت است.

وی ادامه داد: لذا مراتب از سوی وزارت کشور برای پیگیری و بررسی موضوع به استانداری خراسان رضوی و همچنین معاون دادستان کل کشور منعکس شد.

معاون اقتصادی وزیر کشور ادامه داد: نهایتا با پیگیری‌های انجام شده از سوی مسئولین استانداری خراسان رضوی و هیات مدیره شرکت و حمایت و همراهی قابل تقدیر مسئولین دستگاه قضائی، به ویژه در دادستانی کل کشور و دادگستری استان خراسان رضوی، مرجع ذیصلاح در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، روز گذشته پرداخت تسهیلات مورد نظر در قالب کنسرسیوم بانکی را بلامانع اعلام و مراتب را به معاونت نظارتی بانک مرکزی ابلاغ نمود.

دین‌پرست ابراز امیدواری کرد، با توجه به تایید طرح توجیهی فنی، اقتصادی و مالی شرکت از سوی کنسرسیوم بانکی، دستور صریح رییس کل محترم بانک مرکزی برای اقدام عاجل در این خصوص و نهایتا رفع موانع قانونی موجود، در اولین فرصت شاهد پرداخت تسهیلات مصوب ازسوی کنسرسیوم بانکی و درنتیجه انشاالله آغاز عملیات اجرایی پروژه پدیده شاندیز باشیم.

وی همچنین از تماس تلفنی روز جاری خود با مدیرعامل بانک صادرات و تدارک آن بانک برای برگزاری جلسه کنسرسیوم بانکی در هفته آتی خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: