• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-15190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

تنش آبی اولین معضل کشور

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تنش آبی را اولین معضل کشور دانست و افزود: امروز مشکلات بسیاری در کشور داریم که اگر در جهت رفع آنها تلاش نکینم در آینده با معضلات بسیاری مواجه خواهیم بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بهروز بنیادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری که به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد در محل سالن کنفرانس این دانشگاه در کاشمر برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه آزاد پایه گذاری مستحکمی داشته است، گفت: نام دانشگاه آزاد با نام حضرت آیت االه هاشمی رفسنجانی عجین شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمانی که حضرت آیت الله هاشمی در قید حیات بودند، آینده و چشم انداز دانشگاه آزاد را بر مبنای پژوهش و حرکت به سمت استفاده از نخبگان و کارهای دانش بنیان که مورد تاکید مقام معظم رهبری هست ترسیم کرده بودند، افزود: امیدواریم با حضور مسئولان جدید این روند ادامه پیدا کند.

بنیادی در ادامه مهمترین مسئله امروز کشور را انتخابات دانست و اظهار کرد: به رغم گذشت 40 سال از انقلاب هنوز مسئولان گذشته و حال نتوانسته ایم وظایف خود را در قبال مردم در حد قابل قبولی انجام دهیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز همه مسئولان باید به این موضوع اعتراف کنند، اعتراف را نه تنها کسرشأن بلکه شجاعت دانست و افزود: مسئولان باید در ارائه خدمات بیشتر به مردم تلاش کنند.

برخی از کاندیداها تخیلی صحبت می کنند

وی با اشاره به اینکه امروز نامزدهای بسیاری با ورود به عرصه انتخابات مطرح شده اند، بیان کرد: برخی از این افراد متاسفانه تخیلی صحبت می کنند.

بنیادی با بیان اینکه این افراد حرف‌هایی را مطرح می کنند که انگار در این دنیا نیستند، اظهار کرد: حرف‌های این افراد در سبد هیچ عطاری پیدا نمی شود و آینده ای را ترسیم می کنند که همه می دانند شدنی نیست.

وی با اعلام اینکه این افراد بسیار تخیل گرا هستند، افراد عوام گرا را از دیگر افراد ثبت نام شده در انتخابات دانست و افزود: در صورتیکه همه می دانیم، فقر، فساد، تبعیض و بیکاری است اما بازهم این افراد با مردم هم کلامی می کنند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم باید به سمتی حرکت کنند که افراد واقع گرا را در جامعه حاکم کنند، گفت: کلی صحبت کردن سال‌ها است که صحبت می‌شود باید افراد برنامه‎های خود را به مردم ارائه دهند.

بنیادی با تاکید براینکه روز به روز موضوع انتخابات در کشور سخت تر می شود، بیان کرد: به برکت انقلاب امروزه بیش از 90 درصد مردم سواد داشته و به منابع مختلف اطلاعاتی دسترسی دارند.

وی با بیان اینکه مردم امروزه به راحتی حرف های کاندیداها را محاسبه می کنند، عنوان کرد: برخی افرادی که برای انتخابات ثبت نام کرده اند نه تنها حرفی برای گفتن ندارند بلکه برخی از آنها افراد تکراری هستند.

بنیادی با اعلام اینکه متاسفانه برخی از کاندیداها حاضر نیستند برنامه های خود را در اختیار کسانی که پیروز انتخابات بوده قرار دهند، بیان کرد: این نشان می دهد این افراد دلسوز انقلاب نیستند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر قرار است همه با هم مشکلات را رفع کنیم باید به یکدیگر کمک کنیم، گفت: همه باید با هر دیدگاه سیاسی که هستیم جهت به نتیجه رساندن پیشرفت دولت تلاش کنیم.

بنیادی با اعلام اینکه سرمنشاء بسیاری از مشکلات مسائل اجتماعی در کشورهای پیشرفته صندوق‌‌های بازنشستگی هستند، گفت: باید برای این مشکلات چاره‌یابی شود.

وی عدم میدان دادن به نخبگان را یکی دیگر از معضلات کشور دانست و اظهار کرد: متاسفانه چرخه مدیریتی بسته بوده و هر مدیر در جاههای مختلف مسئولیت برعهده دارد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی همچنین به مشکلات حاشیه نشینی اشاره و عنوان کرد: امروزه بسیاری از شهرهای کشور با مشکلات حاشیه نشینی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه اکنون امروز 18 میلیون در کشور حاشیه نشین داریم، افزود: در ابتدای انقلاب بالای 60 درصد روستا نشین داشته ایم اما امروز متوسط آمار جهانی 33 درصد بوده و جمعیت روستا نشین ما به 25 درصد رسیده است.

بنیادی با اعلام اینکه اگر مشکل آب شرب روستاها رفع نشود به زودی شاهد خالی شدن روستاها خواهیم بود، گفت: مشکل برخی از روستاها قابل رفع است فقط باید تلاش کرد.

وی گسترش دیوانی کشور را از دیگر مشکلات موجود در کشور دانست و عنوان کرد: وقتی کسی برای گرفتن امتیازی به بخشداری و یا اداره ای مراجعه می کند با مشکلات بسیاری مواجه است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با این مشکلات نباید انتظار داشت سرمایه گذار به منطقه بیاید، افزود: تمامی مدیران باید برای رفع مشکلات سرمایه گذاران تلاش کرده و از بروکراسی اداری دست بردارند.

وی در ادامه به افزایش بودجه جاری کشور اشاره کرد و افزود: نیروهای مسلح، وزارت علوم، وزارت بهداشت و درمان، وزارت آموزش و پرورش چهار ارگانی هستند که بیشترین بودجه جاری کشور را مصرف می کنند.

بنیادی با بیان اینکه همه خانواده به امید کار دولتی فرزندانشان را در دانشگاه‌ها ثبت نام می کنند، عنوان کرد: دانشگاه‌ها نتوانسته اند این افراد را توانمند کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر تحصیل کردگان به دنبال کار دولتی هستند، اظهار کرد: در آموزش عالی و آموزش و پرورش نتوانسته ایم ذهن دانش آموزان و دانشجویان را فعال و پویا بار بیاوریم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دولت گذشته در سال 92 که تحویل دولت تدبیر و امید شد بیش از 600 هزار تومان پروژه های عمرانی نیمه تمام به ارث گذاشته بود، گفت: رشد منفی اقتصادی در دولت گذشته نیازی به گفتن ندارد و همه شاهد هستند کافیست با دید انصاف قضاوت کنند.

وی با اشاره به اینکه انتقاد خوب است اما نباید با تخریب همراه باشد، اظهار کرد: برخی تنها به دنبال تخریب دولت هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بحران تصادفات در جاده ها گفت: ما نتوانسته ایم در بخش های موفق جاده ای خوب عمل کنیم.

بنیادی همچنین به وضعیت قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: جلوگیری از قاچاق کالا از تاکیدات مقام معظم رهبری است که باید جلوی آن گرفته شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شروع قاچاق کالا از این دولت نبوده است، اظهار کرد: در ابتدای شروع به کار دولت قاچاق کالا از 50 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار کاهش یافته است.

ضرورت در تهیه طرح آمایش سرزمین

وی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم از تولید داخل حمایت کنیم باید جلوی قاچاق کالا گرفته شود، یکی از دیگر مشکلات را عدم وجود طرح آمایش سرزمین دانست و گفت: بدون شک هیچ سرمایه گذاری حاضر نیست در منطقه ای سرمایه گذاری کند که طرح های لازم را ندارند.

بنیادی با بیان اینکه مسئولان ادارات و شورائیان باید زمین های موجود که امکان سرمایه گذاری در آ‌ن‌ها دارند را به مردم اعلام کنند، افزود: وظیفه فرمانداری هر شهرستان است که طرح آمایش سرزمین خود را انجام دهد.

وی بیان کرد: اقدامات انجام شده در این خصوص در حدی نیست که بشود به سرمایه گذاران ارائه داد.

بنیادی با اعلام اینکه در جهت ایجاد منابع پایدار باید ابتدا مشکلات را رفع کرد، افزود: با همه این مشکلات با آمدن دولت تدبیر و امید به ثبات قابل قبولی در امنیت داخلی و بین المللی رسیده ایم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احساس ناامنی بدترین مشکل در هر کشور است، اظهار کرد: طرح تحول سلامت از مهمترین اقداماتی بود که در این دولت انجام شد.

وی امنیت و سلامت را از مهمترین وظایف دولت ها دانست و گفت: بدون شک هر برنامه مشکلاتی را به همراه دارد که طرح سلامت هم از آن جمله است.

بنیادی در ادامه از جهش صادراتی در دولت یازدهم خبر داد و افزود: یکی از مسائل استراتژیک هر کشور تامین آذوغه مردم خودش است که در بسیار از محصولات کشاورزی به خصوص گندم خودکفا شده ایم.

گازرسانی به روستاهای باقی مانده تا پایان سال 96

وی با بیان اینکه این خودکفا شدن باید پایدار شود، از گازکشی بیش از 7000 روستا در این دولت خبر داد و گفت: تا پایان سال 96 به تمامی روستاهای باقی مانده واجد شریط گازرسانی انجام می‌شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در ادامه کاهش سودهای بانکی را یکی از درخواست های اصلی مردم دانست و اظهار کرد: بانک باید برای سرمایه گذاری در خود شهر کاشمر هزینه کنند.

شغل برخی افراد تنها تخریب دولت است

وی با بیان اینکه متاسفانه شغل برخی افراد تنها تخریب و زیر سوال بردن اقدامات دولت است، گفت: این افراد هیچ دلسوزی برای مردم ندارند.

بنیادی با اشاره به اینکه نباید اجازه رشد این افراد را داد، افزود: خط قرمز برای مسئولان باید رضایت مردم  و نه جناح ها و گروه‌های سیاسی باشد.

وی با اعلام اینکه تبعیض بین شهرستان‌ها مردم را رنج می دهد اظهار کرد: از اینکه در برخی شهرستان‌ها خدمات به راحتی ارائه می شود اما در شهری همانند کاشمر با مشکلات بسیاری مواجه هستند مردم گله دارند.

.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: