• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-4784-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رئیس جمهور ایالت تاتارستان:

آماده توسعه همکاری‌های تجاری بین بخش خصوصی استان و جمهوری تاتارستان هستیم

رئیس جمهور ایالت تاتارستان با اشاره به ظرفیت های مشترک ایران و جمهوری تاتارستان عنوان کرد: پیشنهاد شما برای همکاری بیشتر در حوزه صنعت تاتارستان در ایران و متقبلا همکاری تجار ایرانی در کشور ما ایده جالبی است و من از ایده به شدت استقبال می کنم.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان رستم مینیخانوف در نشست امروز خود با استاندار خراسان رضوی در دفتر وی اظهار کرد: در حوزه فناوری های حلال، فناوری های اطلاعات و تولید خودروهای سنگین ظرفیت های خوبی بین ما وجود دارد و می تواند زمینه افزایش همکاری ها باشد. در ملاقات و دیدارهای گذشته رییس جمهوری ایران و رییس جمهور روسیه ما این علامت را دریافت کردیم که می توانیم همکاری های خود را توسعه دهیم.

وی ادامه داد: خراسان رضوی یکی از پیشرفته ترین مناطق ایران است و نه فقط این پیشرفت در صنعت و کشاورزی است، بلکه در حوزه تاریخی نیز قدمت بالایی داشته و به لحاظ توریستی هم ظرفیت بالایی دارد. شهر مشهد به عنوان پایتخت برگزیده شده و این انتخاب بی دلیل نبوده و ما نیز به عنوان عضو ناظر سازمان همکاری های اسلامی در این سازمان حضور داریم و علاقه مند افزایش همکاری ها در قالب این سازمان با ایران هستیم و بیش از پیش با یکدیگر آشنا شویم. 

مینیخانوف عنوان کرد: کنسولگری جمهوری اسلامی بیش از 100 سال است که در پایتخت تاتارستان فعالیت داشته و این می تواند در جهت نزدیکی بیشتر تاتارستان و استان خراسان رضوی مورد استفاده قرار گیرد. مبادله کالا و گردش تجاری بین تاتارستان و خراسان رضوی با ظرفیت های این مناطق همخوانی نداشته و امیدواریم با درگیر کردن سازمان های تجاری این روابط را توسعه دهیم. 

رئیس جمهور ایالت تاتارستان خاطرنشان کرد: در جمهوری تاتارستان محصولات صنعتی زیادی از جمله کشتی ها، هواپیما و خودروهای سبک و سنگین تولید می شود؛ در حوزه معدنی نیز ما تجربه خوبی داریم. پیشنهاد شما برای همکاری بیشتر در حوزه صنعت تاتارستان در ایران و متقبلا همکاری تجار ایرانی در کشور ما ایده جالبی است و من از ایده به شدت استقبال می کنم.

وی بیان کرد: وجود بارگاه رضوی با توجه به ارزش های معنوی و دینی آن می تواند در راستای تبلیغ اسلام ناب مورد استفاده قرار گیرد. دو نماینده از ایران در گروه جهان اسلام که به ایده پویتن، رییس جمهور روسیه، راه اندازی شده، می تواند حضور داشته باشد. یک نشست عالی به نام روسیه و جهان اسلام هر سال در قازان برگزار می شود و نمایندگان بیش از 50 کشور اسلامی در آن حضور دارند و از استان شما و ایران نیز دعوت می کنیم که در این نشست حضور پیدا کنید.

مینیخانوف با بیان اینکه جمهوری تاتارستان به لحاظ جایگاه صنعتی در رده پنجم در فدراسیون روسیه قرار دارد، گفت: ما بیش از 50 درصد تولیدات خود را به دنیا صادر می کنیم و 3.9 میلیون نفر جمعیت داریم. همچنین رتبه ما در سرمیاه گذاری در فدراسیون روسیه جایگاه سوم است. در حوزه آموزش و تحقیقات ما جایگاه خوبی داریم و امیدواریم کنفرانس های تحقیقاتی مشترک بین ایران و تاتارستان برگزار شود و در این زمینه تجربه خوبی داشته باشیم. 

رئیس جمهور ایالت تاتارستان تصریح کرد: در بخش فرهنگ نیز هر ساله جشنواره مسلمانان تاتارستان در قازان برگزار می شود. ما بسیار علاقه مند به برگزاری این برنامه ها و اقدامات هستیم. در بخش ورزشی نیز ما یکی از پیشرفته ترین مناطق روسیه هستیم و به نوعی یکی از قطب های ورزشی به شمار می رویم. سال آینده مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه برگزار می شود.

مینیخانوف افزود: یکی از مسایلی که باید به آن توجه شود نیروی انسانی ماست. از شما دعوت می کنم در هر زمان که مایل بودید، در کشور ما حضور پیدا کنید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: