• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-8387-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

مراسم مختلف ماه آوریل در کشورهای مختلف

در همه کشورها بر اساس فرهنگ و سنت حاکم بر جامعه مراسم مذهبی، فرهنگی و هنری خاصی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از فستیوال نیوز، برگزاری مراسم مختلف در کشورها بیانگر فرهنگ جامعه بوده به‌طوریکه  قدمت برخی از این مراسم به سال‌ها و یا قرن‌ها پیش برمی گردد. در ذیل برخی از این مراسم معرفی می‌شوند:.

جشنواره آزالیا در 14 و15  اوریل در مرکز تجاری شهر تاریخی  Pickens برگزار می‌شود. امسال سی‌وسومین سالگرد این مراسم با سفر دریایی در ساعت هفت بعدازظهر آغاز خواهد شد. نمایشگاه هنرهای دستی آن نیز از ساعت 10صبح تا 9 بعدازظهر است.

جشنواره Springfest  یک رویداد خانوادگی است که هر ساله در سومین یکشنبه ماه اوریل برگزار می‌شود. این جشنواره شامل نمایشگاه هنرهای دستی، غرفه غذا و کارناوال خیابانی با رقص محلی است. این مراسم از 10 صبح آغاز شده و تا ساعت  17 در شهر  Latta ادامه دارد.

جشنواره کوهستان نیز هر ساله در 22 اوریل برگزار می‌شود و امسال بیستمین سالگرد این مراسم از ساعت 10 صبح تا چهار بعدازظهر در شهر تاریخی Jackson و میزبان هزاران بازدیدکننده خواهد بود. در این مراسم 220 فروشنده هنرهای دستی و صنایع حضور دارند. در این مراسم غذاهای متنوع و خوشمزه ارائه می‌شود. در واقع این مراسم، جشن روز زمین بوده و بر حفاظت از محیط زیست و ارتقا تجارت محلی و گروه‌های شهری متمرکز شده است. کودکان نیز در این مراسم اوقات خوشی در منطقه کودک جشنواره خواهند داشت واز سرسره‌های بادی و بازی‌های مختلف لذت می‌برند.

جشنواره غذاهای دریایی نیز در 23 اوریل در محیطی گرم و دوستانه با انواع غذاهای خوشمزه برگزار می‌شود. این جشنواره دو روزه در منطقه فورت فیشر و بخش تفریحی سواحل Kure با هنرهای دستی و موسیقی آغاز می‌شود. کودکان در این مراسم از نمایشگاه‌های فرهنگی و آموزشی، نقاشی صورت و دیگر سرگرمی‌ها لذت می‌برند. مراسم امسال بیست‌وسومین مراسم جشنواره غذاهای دریایی است.

جشنواره بلوریج نیز در 28 اوریل برگزار می‌شود و شامل آهنگ و رقص محلی، غذای گریل شده و صدها خودروی کلاسیک شگفت‌انگیز این منطقه و جایزه 10 هزار دلاری است. درآمد حاصل از این جشنواره صرف امور خیریه می‌شود.

جشنواره زغال‌اخته امسال نیز در 28 تا 30 اوریل برگزار خواهد شد. این جشنواره از مراسم دائمی در شمال غربی کارولیناست و در خیابان اصلی شهر  Farmville برگزار می‌شود. در این مراسم موزیک‌های محلی نواخته شده و هنرهای دستی افراد و هنرمندان ارائه می‌شود. در این مراسم شرکت‌های تجاری زیادی حضور دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: