• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-4884-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

نایب رییس اتاق بازرگانی استان:

آماده توسعه همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه با تاتارستان هستیم

نایب رییس اتاق بازرگانی خراسان رضوی بیان کرد: اتاق بازرگانی استان به نمایندگی از بخش خصوصی آمادگی خود را برای بسط روابط دوجانبه و چندجانبه اعلام می کند و امیدواریم در ادامه نشست با ملاقات طرف های تجاری زمینه های این همکاری گسترش یابد. 

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان محمودی در نشست امروز با رییس جمهور تاتارستان در اتاق بازرگانی خراسان رضوی اظهار کرد: تلاش ما این است در این نشست در سایه روابط ایران و روسیه به طور عام و روابط استان و جمهوری تاتارستان به طور خاص همکاری های بیشتری داشته باشیم. امیدواریم این نشست منجر به توسعه روابط اقتصادی فعالین دو مجموعه شود.

وی ادامه داد: استان ما با بیش از 6 میلیون جمعیت در مسیر کریدور ورود به کشورهای آسیای میانه و افغانستان قرار دارد. همچنین این استان با اتصال به خط آهن سراسری روسیه موقعیت ممتازی در حوزه ترانزیت دارد. این استان به سه گمرک، دو منطقه ویژه اقتصادی و 9 کنسولگری و حطوط پروازی به بیش از 11 کشور خود را آماده احیای نقشی مهم در مبادلات تجاری نموده است.

محمودی عنوان کرد: مشهد سالانه پذیرای 25 میلیون زائر است که 2.5 میلیون تن از این تعداد از اتباع خارجی هستند که برای زیارت و درمان و گردشگری به این استان می آیند. حدود 55 درصد از ظرفیت هتل های کشور در این استان واقع بوده و در بخش صنعت و معدن استان ما در صنایع دارویی، خودرو، سیمان، دارو و... علاوه بر تامین نیاز داخلی صادرات نیز دارد.

نایب رییس اتاق بازرگانی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: استان ما در بخش کشاورزی و دامی استانی شناخته شده بوده و در تولید زعفران بزرگترین تولید کننده جهان هستیم. در تولید پسته نیز مقام دوم را در اختیار داریم. در این استان دو مناسبت جهانی مشهد 2017 و مشهد شهر جهانی گوهرسنگ ها برگزار می شود.

وی بیان کرد: اتاق بازرگانی استان به نمایندگی از بخش خصوصی آمادگی خود را برای بسط روابط دوجانبه و چندجانبه اعلام می کند و امیدواریم در ادامه نشست با ملاقات طرف های تجاری زمینه های این همکاری گسترش یابد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: