• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-15890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

آبفای شهری خلیل آباد وارث شبکه‌های فرسوده است

 رییس اداره آب و فاضلاب شهری خلیل آباد گفت: شبکه آب شرب شهر کندر که بیش از 35 سال از عمر آن می‌گذرد فرسوده بوده و نیاز به تعویض دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن اولیایی امروز در بازدید از وضعیت شبکه‌های آبرسانی شهر کندر با بیان اینکه طول شبکه آب شرب کندر در حدود 45 کیلومتر است، اظهار کرد: بیشتر شبکه آبرسانی به شهر کندر توسط واحدهای مختلف مانند بهداشت محیط، جهاد سازندگی، آب روستایی اجرا و در نهایت در سال‌های اخیر توسط آبفای شهری تحویل گیری شده است.
 وی با اعلام اینکه استفاده از لوله ها با جنس‌های متفاوت و در قطرهای مختلف و بعضا کیفیت نامناسب، اجرا شده است، گفت: آبفای شهری وارث شبکه فرسوده‌ای به طول حداقل 15کیلومتر است که اصلاح این مقدار از شبکه با اعتبارات فعلی مسیر نیست.

اولیایی اصلاح شبکه آب شرب شهر کندر را نیازمند اعتبارات بیشتر یا مشارکت مردمی دانست و اظهار کرد: با توجه به وضعیت خشکسالی‌ها و آفت منابع آبی اولویت هزینه کرد اعتبارات با تامین آب، حفرچاه، تجهیز آن و احداث مخزن ذخیره است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر چاه جدید کندر حفاری شده و لوله‌های طرح به‌طول 2 کیلومتر تامین و پیمانکار طرح آبرسانی کندر نیز مشخص شده است، بیان کرد: قرارداد اجرا پروژه به مبلغ 200 میلیون تومان در مرحله ابلاغ بوده و به‌زودی آغاز می‌شود.

رییس اداره آب و فاضلاب شهری خلیل آباد با بیان اینکه اعتبار پروژه در حال حاضر 500 میلیون ریال با تخصیص 65 درصد بوده و مابقی کسری اعتبار پروژه باید از محل مشارکت‌ها یا اعتبارات خشکسالی یا بحران تامین گردد، افزود: بعضی از لوله کشی‌ها در روستاها مربوط به سالیان قبل است که خودشان کار کرده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: