• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-18886-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد:

علم ودانشگاه مبنای همکاری ایران و تاتارستان باشد

رئیس دانشگاه فردوسی گفت: از این پس انتظار داریم مبنای همکاری ایران و تاتارستان از مسیر علم ودانشگاه عبور کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمد کافی ظهر امروز در نشست امضا توافق‌نامه دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه قازان تاتارستان اظهارکرد: جمهوری تاتارستان یکی از قطب‌های مهم جمهوری روسیه است و در کنار تشابهاتی بین خراسان و تاتارستان وجود دارد. توجه به علم و دانش در هر دو ملیت موج می‌زند و امیدواریم در آینده قدم های بزرگتری در این زمینه برداریم.

وی ادامه داد: این دو کشور در زمینه علمی از دو سال پیش همکاری‌های خود را آغاز کردند؛ همچنین وجود دانشگاه قازان و پروفسور لطیفوف باعث شد نه تنها توافق‌نامه امضا کنیم، بلکه طرح‌هایی برای آینده در نظر داشته باشیم.

در ادامه این نشست رستم مینیخانوف با ابراز خرسندی از امضا توافق‌نامه و نقشه راه میان دانشگاه قازان با دانشگاه فردوسی، افزود: دانشگاه قازان یکی از پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های عالی در سطح فدرال روسیه است و در راستای پژوهش‌ها و مطالعات عمیق سعی دارد، دانشجوهای برتر را جذب کند.

وی افزود: اکنون قرن 21 است که در آن تکیه بر علم و دانش حرف اول را می‌زند و اساس توسعه اقتصادی فرهنگی در جهان امروز، علم است. من نه تنها رئیس جمهور بلکه رئیس کمیته حمایت و نظارت بر دانشگاه فدرال قازان هم هستم و بر همه جریان‌ها و امورهای دانشگاه نظارت داریم. 

رئیس جمهور تاتارستان تاکید کرد: دانشگاه قازان 10هزار کارمند را و 45 هزار دانشجو که از بین 45 این هزار نفر، 4250 دانشجو خارجی از 81 کشور در این دانشگاه حضور دارند و 191 برنامه را در سال اجرا خواهد کرد و 16 برنامه مشترک با سایر دانشگاه‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: