• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-16190-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

فرهنگ‌سازي و گفتمان‌سازي وظيفه اصلي آموزش و پروش است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تمركز بر بحث اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال را از اولويت‌هاي آموزش و پرورش دانست و گفت: اگر چه آموزش و پرورش در توليد اشتغال نيز از همه دستگاه‌ها گوي سبقت را ربوده اما ما فرهنگ‌سازي و گفتمان‌سازي را وظيفه خود مي‌دانيم.


به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، عليرضا كاظمي در اجلاس مديران و روساي آموزش و پرورش استان كه امروز 31 فروردین‌ماه در اردوگاه شهيد رجايي شهرستان نيشابور برگزار گرديد، عنوان كرد: تنها يك ماه و نیم تا پايان سال تحصيلي باقی مانده، برنامه‌هاي مهمي را در پيش داريم كه نيازمند جلسه حضوري و هم‌انديشي در حوزه‌هاي مختلف بود؛ مسائل مهم و حياتي در این ایام، این است که نوع نگاه‌ها، جهت‌گيري‌ها، رويكردها و انتظارات را ابلاغ کنیم تا با درك صحیح از آن كارها دنبال شوند.

وي ادامه داد: علاوه بر اين بايد براي سال تحصيلي آينده دقيقا بدانيم كه مي‌خواهيم چه كنيم و در اين زمينه نيز روشن و شفاف، رويكردها را اعلام كه در همين مسيرها حركت كنيم.

كاظمي گفت: امسال سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال نامگذاري شده است و خطاب فرمايش مقام معظم رهبري طبيعتا همه مسئولين، مردم و جامعه هستند؛ آموزش و پرورش نيز به عنوان يكي از دستگاه‌هاي مهم و تاثيرگذار در تحقق اين سياست‌ها موضوع اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال را جزء اولويت‌هاي خود قرار داده و اولين روزهاي سال جلسات خود را با تمركز بر آن آغاز كرديم و كارگروهي نيز در اين باره با حضور كساني كه مي‌توانند موثر باشند تشكيل داده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود:  محور اول اين كه ما يك نهاد فرهنگي و فرهنگ ساز هستيم و گفتمان سازي و فرهنگ سازي اقتصاد مقاومتي را با موضوع توليد و حمايت از توليد ملي و توسعه و ايجاد اشتغال را در دستور كار قرر داديم؛ بناست برنامه‌هاي متعددي در اين زمينه تدوين شود و از روساي آموزش و پرورش مي‌خواهيم درنگ نكنند و در اين زمينه در حوزه خودشان هر كاري كه مي‌توانند انجام دهند.

وي عنوان كرد: ممكن است در حوزه اشتغال نتوانيم كاري انجام دهيم؛ اگر چه مدعي هستيم كه آموزش و پرورش در توليد اشتغال نيز از همه دستگاه‌ها گوي سبقت را ربوده است و سال گذشته ده هزار اشتغال در آموزش و پرورش استان با فعاليت‌هاي برون‌سپاري، خريد خدمات آموزشي، توسعه مشاركت‌هاي بخش خصوصي در فضاي مديريت آموزش و پرورش و استخدام‌هايي كه انجام داديم و جذب حق‌التدريس هايي كه داشتيم و... به نظر بنده در اين زمينه هم در صدر بوده اما ما اشتغال را وظيفه اصلي خود ندانسته بلكه فرهنگ‌سازي و گفتمان سازي را وظيفه خود مي‌دانيم.

کاظمی اظهار كرد: بخش دوم تربيتِ اقتصادي است كه اين موضوع نيز وظيفه دستگاه تعليم و تربيت است و محور سوم كه بايد برنامه‌ريزي شود، بحث اقدامات اقتصاد مقاومتي در بطن آموزش و پرورش به عنوان يك دستگاه اجرايي است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: