• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-16390-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

آموزش و پرورش يكي از مهم‌ترين اركان جامعه است/مشاركت حداكثري در انتخابات مدنظر است

نماينده مردم نيشابور و فيروزه گفت: آنچه اهميت دارد، مشاركت حداكثري در انتخابات، است كه نقطه قوت و صلابت نظام است و قدرت چانه‌زني نظام را بالا مي‌برد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، حمید گرمابی در اجلاس مديران و روساي آموزش و پرورش خراسان رضوي كه امروز 31 فروردين‌ماه در اردوگاه شهيد رجايي نيشابور برگزار شد، با تببين اهميت آموزش و پرورش در جامعه به بيان مسائلي درباره انتخابات پيش‌رو پرداخت.

وی در اين اجلاس عنوان كرد: زماني تعريف بي‌‎سوادي راحت بود ولي امروزه معيار بي‌سوادي و با سوادي چيزهاي ديگري است و فقط خواندن و نوشتن ملاك با سواد بودن نيست؛ به خصوص براي سال‌هاي آخر دبيرستان كسي كه توان خودآموزش‌دهي نداشته باشد با توجه به حجم دانشي كه امروز با آن مواجه هستيم، قطعا در مدت كوتاهي نمي‌توانيم به فرزندان خود آموزش دهيم و بايد به فرزند خود ياد بدهيم كه چگونه بتواند خودآموزش‌دهي داشته باشد كه اگر احساس نياز درباره مطلبي پيدا كرد، بتواند، آن را بياموزد.

وي ادامه داد: در رابطه با توسعه يافتگي يك كشور بايد به مدارس آن، به خصوص پايه‌هاي پايين‌تر نگاه كنيم؛ حتي اين كه دانش‌آموزان، چه مي‌آموزند شايد خيلي از لحاظ معيارهاي جهاني مهم نباشد، مهم اين است كه دانش‌آموزان چگونه مي‌آموزند و روش‌هاي آموزشي چه‌طور است.

گرمابي با بيان اين كه آموزش و پرورش يكي از مهم‌ترين اركان جامعه است، گفت: اين موضوع را همه مي‌دانيم ولي بايد در عمل نيز به آن پايبند شويم.

اين نماينده مجلس درباره مباحث معيشتي فرهنگيان نيز گفت: در طي سال‌هاي 92 تا 96 حقوق فرهنگيان ما رشد 23 درصدي داشته، قدم مثبتي برداشته شده است؛ اگر چه متوسط حقوق فرهنگيان ما حدود 20 درصد از متوسط حقوق كارمندان دولت پايين‌تر است و بايد در سال‌هاي آينده جبران شود؛ همه اين‌ها در حالي است كه درآمد نفتي كشور كم شده است.

وي افزود: برجام فرصت خوبي براي توسعه كشور است؛ اگر نيمه پر ليوان را ببينيم قطعا فرصتي براي توسعه كشور و توليد و اشتغال است؛ در 16 ماهه اجرايي شدن برجام ما 13 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجي داشتيم كه مي‌تواند به اشتغال كمك كند.

نماينده مردم نيشابور و فيروزه افزود: توليد و اشتغال دغدغه اصلي رهبري و همه مسئولان نظام است كه براي دستيابي به اين مهم نيز هم منابع خارجي و هم منابع داخلي نياز است تا اين‌كه امسال يك قدم اساسي برداشته شود؛ با توجه به شرايط منطقه، قدرت اقتصادي ما مي‌تواند تعيين كننده باشد.

گرمابي مشاركت در انتخابات را با توجه به وضعيت منطقه، يك مسئله مهم دانست و اظهار كرد: اصل مشاركت حداكثري در انتخابات است كه نقطه قوت و صلابت نظام است و همچنين قدرت چانه‌زني نظام را بالا مي‌برد.

در ادامه هاجر چناراني ديگر نماينده نيشابور و فيروزه گفت: اولين گام‌ها و شعله‌هاي اشتغال و از بين بردن بيكاري در آموزش و پرورش رقم زده مي‌شود.

وي با بيان اين كه بايد آموزش و پرورش روي پاي خود بايستد، افزود: بايد از بهترين ايده‌هايي كه دانش‌آموزان براي اشتغال ارائه مي‌دهند، استفاده كرد و به دنبال ايده‌هاي نو بود، باید هنرستان‌ها و مدارس فنی و حرفه‌ای جایگاه خود را در جامعه پيدا كنند تا سهمي در اشتغال داشته باشند.

چناراني درباره انتخابات و اهميت مشاركت در آن عنوان كرد: روزهاي حساسي است، امروز در عرصه انتخابات در فضاهاي مجازي گروه‌هاي مختلفي تشكيل شده با اين عنوان كه «انتخابات را تحريم مي‌كنيم» امروز دنيا به دنبال اين است كه ايرانيان در پاي صندوق راي حضور پيدا نكنند.

وي ادامه داد: هر شخصي كه در شوراي نگهبان تاييد شود به منزله اين است كه اين شخص يك فرد برگزيده از جانب جمهوري اسلامي ايران است؛ ممكن است نظرات سياسي با هم تفاوت داشته باشند، اما اين تفاوت در نگرش سياست‌ها نبايد باعث شود كه دشمنان داخلي و خارجي سوء استفاده كنند.

نماينده مردم نيشابور و فيروزه گفت: ما اعتقاد داريم حضور حداكثري مردم را خواهيم داشت هرچند منش‌هاي سياسي و نگرش‌هاي سياسي ما متفاوت است اما دو نگرش سياسي در جمهوري اسلامي را به منزله دو بال مي‌گيريم كه در نهايت به حكومت عدل جهاني متصل مي‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: