• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-290-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

فرماندار گناباد:

مدارای سیاسی باید در جامعه تقویت شود

فرماندار گناباد گفت: در جامعه باید مدارای سیاسی همراه با اخلاق سیاسی تقویت شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدعلی نبی‌پور شب گذشته در همایش «مددکاری اجتماعی و مدارآی اجتماعی» که با حضور رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در تالار کوثر بیدخت شهرستان بیدخت برگزار شد، گفت: اگر مدارای سیاسی در جامعه سر لوحه همه گروه های سیاسی قرار بگیرد همزیستی بهتری صورت می گیرد؛ لذا کاندیداها و طرفداران آنها باید مدارای سیاسی را در کنار مدارای اجتماعی جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برنامه مدونی برای آسیب‌های اجتماعی داشته است ، اظهار کرد: نتیجه این کار مطالعاتی در یک سندی برای اجرا در سطوح ملی تبیین و در جلسه‌ای در حضور مقام معظم رهبری مطرح شد که ایشان فرمودند این از مهمترین جلسات نظام بوده و موضوع آن نیز از اساسی‌ترین موضوعات جامعه است.

نبی پور با بیان اینکه طرح تاب آوری اجتماعی توسط دولت تهیه شده است، خاطرنشان کرد: دولت و دستگاه‌های دولتی تمام قد حامی موضوعات اجتماعی و مددکاری هستند.

وی افزود: حتی در گناباد در محاکم قضایی توهین و درگیری از بالاترین اتهاماتی است که مطرح می‌شود و نشان‌گر این موضوع است که باید به بالا بردن سطح مدارای اجتماعی همت گماشت.

فرماندار گناباد در خصوص تقویت مددجویان نیز اظهار کرد: علاوه بر کمک اقتصادی به مددجویان باید در جهت توانمندسازی آن‌ها نیز اقدام شود و برای آموزش اجتماعی نیز دانشگاه ها باید کمک کنند.

مدارا با پذیرفتن دیگری به فعلیت می‌رسد

در ادامه رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی گناباد نیز بیان کرد: مدارا با پذیرفتن دیگری با تمام شرایط و منطقش به فعلیت می‌رسد.

مجید ازقندی با بیان اینکه امسال سال مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی نامیده شده است، عنوان کرد: در گذشته مدارا مبتنی بر دفاع از «من» بوده است و در
 این موضوع منیت در مرکز توجه بوده است اما امروز دیگری به موازات «من» دارای ارزش است و باید شرایط دیگری نیز پذیرفته شود.

در پایان این همایش از مددکاران اجتماعی نمونه شهرستان تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: