• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-485-5
  • خبرنگار : 15207
  • منبع خبر : ----

تحلیل یک نماینده از آرایش سیاسی انتخابات 96؛

رقابت روحانی با دو کاندیدای اصولگرا

یک عضو فراکسیون امید پیش بینی کرد که در روزهای انتخاباتی رقابت میان 3 کاندیدا جدی‌تر خواهد شد.

حمید گرمابی در گفت و گو با ایسنا-منطقه خراسان، در واکنش به عدم پخش مناظره های انتخابات ریاست جمهوری به صورت زنده بیان کرد: کاندیداها از مسئولین نظام و کشور هستند و اگر به این افراد اعتماد نداشته باشیم باید چه کنیم؟

وی با تاکید بر اینکه مناظره‌های زنده توجه مردم را بیشتر جلب می کند و طیف بیشتری از بینندگان را دربر می‌گیرد، اظهار کرد: کاندیداها جز مسئولین کشور هستند و قطعا مصالح نظام را رعایت خواهند کرد و انشاالله اینطور نخواهد بود که با طرح مباحثی مشکلاتی برای کشور ایجاد کنند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پخش زنده مناظره‌ها در استقبال مردم از انتخابات موثر است و به برگزاری پرشورتر انتخابات کمک می‌کند.

گرمابی عنوان کرد: متاسفانه در زمانی، فردی که خطوط قرمز و اخلاق را رعایت نمی‌کرد مشکلاتی را در مناظره‌های دونفره بوجود آورد اما خوشبختانه در شش نفری که اکنون کاندیدای نهایی انتخاباتی ریاست جمهوری هستند عقلانیت و اخلاقی وجود دارد که میتوانیم مطمئن باشیم مشکلی در مناظره‌ها بوجود نمی آید و افراد از مرز اخلاق عبور نخواهند کرد.

وی افزود: کاندیداهای هر دو جناح اصلی کشور در این انتخابات حضور دارند و اگر نامزدها منطقی برخورد کرده و در تبلیغات انتخاباتی اخلاق و منطق را رعایت و از تخریب رقیب پرهیز کنند قطعا مشکلات فضای دوقطبی بوجود نخواهد آمد.

گرمابی اظهار کرد: به طور حدودی می توانیم بگوییم که احتمالا سه نفر به صورت جدی وارد رقابت ها نخواهند شد و از سه نفر باقیمانده یکی اقای روحانی و دیگری دوکاندیدای مطرح جناح اصولگرا هستند.

وی اضافه کرد: درخصوص استراتژی جناح اصولگرا دو حالت وجود دارد، اول این که یا فردی به نفع دیگری انصراف خواهد داد و نهایتا یک نفر باقی خواهد ماند و یا این که هردو تن تا آخر خواهند ماند تا آرا شکسته شده و انتخابات به مرحله دوم کشیده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: