• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-690-5
  • خبرنگار : 15238
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی سه طرح عمرانی در تربت حیدریه

آغاز عملیات اجرایی سه طرح عمرانی در تربت حیدریه با حضور معاون فنی و زیر بنایی راه آهن جمهوری اسلامی، نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار این شهرستان و نیز فرمانداران شهرستان‌های مه ولات و رشتخوار ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد ابراهیم اقبالی مدیرکل راه آهن شرق در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه کمربندی ریلی شادمهر-سالار در راستای طرح های افزایش خطوط راه آهن اظهار کرد: تردد بالا، حجم بار و ترافیک در شرق کشور باعث شد تا مطالعات اجرای طرح آغاز و با رویکردی که راه آهن کشور در توسعه خطوط ریلی در برنامه 20ساله توسعه علاوه بر خدمات حمل و نقل مسافر، حمل بار بیش از 28میلیون تن در سال خواهد بود.

وی ادامه داد: در نگاه افق 1404 و چشم‌انداز توسعه منطقه تربت حیدریه وصل خطوط ریلی برای حمل بار و مسافر به بنادر جنوب در اولویت اجرای پروژه‌ها خواهد بود که در این مسیر در شرق کشور شاهد انقلابی در حمل ونقل ریلی شاهد خواهیم بود.

اقبالی با اشاره به سهم اداره کل راه آهن شرق در حمل بار عنوان کرد: اکنون بالغ بر 40میلیون تن، آمار حمل بار درکشور است که سهم بارگیری اداره کل راه آهن شرق در سال 5میلیون تن است.

مدیرکل راه آهن شرق وجود معادن غنی از جمله سنگ آهن سنگان و صنایعی همچون سیمان را از خدمات حائز اهمیت اداره کل و ایستگاه تربت حیدریه عنوان و خاطرنشان کرد: با اجرای پروژه کمربندی ریلی در این منطقه شاهد کم شدن مسافت همچنین صرفه جویی در وقت و زمانی در حدود 5 الی 6 ساعت خواهیم بود.

وی افزود: اجرای این پروژه با اعتبار 120 میلیارد تومان برای زیرسازی دو خطه شدن و ریل گذاری یک خط خواهد بود که در مدت زمان یکسال اجرا خواهد شد.

پروژه تعریض و بهسازی ورودی تربت حیدریه-مشهد کلنگ زنی شد

در ادامه این مراسم، مهندس ایمان مقید، مدیر راهداری و حمل ونقل جاده‌ای طی سخنانی اظهار کرد: عملیات تعریض و آیلند گذاری این پروژه از میدان 22بهمن تربت‌حیدریه تا تقاطع کمربندی 8کیلومتر طول دارد که 2 کیلومتر آن تعریض و آیلند آن اجرا شده است و 4کیلومتر پروژه تاکنون تعرض شده است.

وی ادامه داد: اکنون با آغاز آیلند و اجرای تعریض به‌طول 3 کیلومتر، با اعتبار 8میلیارد ریال در مدت 3 تا 6 ماه شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود.

مقید یکی از مشکلات این پروژه را تامین روشنایی عنوان کرد و افزود: متاسفانه یکی از عوامل سوانح و تصادفات عدم روشنایی در این محدود حدفاصل منتظر تا شهرک ولیعصر و بلوار انقلاب است که می‌طلبد شرکت برق در این رابطه مساعدت داشته باشد .

همچنین شهردار تربت حیدریه نیز در مراسم آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی پروژه ایمن سازی ورودی شهر تربت حیدریه از سمت زاوه، سومین طرحی که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد اظهار کرد: یکی از رویکردهای شهرداری و شورای اسلامی شهر در سال 96 بهسازی ورودی‌های شهر تربت حیدریه از سمت مشهد، زاوه، خواف و گناباد است که خوشبختانه با توافقات انجام شده و تملک املاک در مسیر از ابتدای جاده خواف عملیات اجرایی تعریض و اجرای آیلند در حال انجام است.

دکتر رمضانعلی شورابی افزود: برای اجرای پروژه ورودی سمت زاوه اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و پیش بینی می‌شود طی مدت 6ماه در ابتدای مهرماه و برداشت گل زعفران با توجه به حجم بالای تردد، به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: