• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-7114-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

روز داغ شورای شهر مشهد علیه دولت

برخی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد ابتدای جلسه امروز شورا را به اجرای نطق‌هایی انتقادی علیه دولت اختصاص دادند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدکمال سروی‌ها، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد امروز 12 اردیبهشت در صد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: خیلی واضح معاون اول رییس جمهور می‌گوید که ما سه تا چهار برابر گذشتگان عمل کرده‌ایم، ما در همین شهرداری چندین وعده از طرف دولت داریم که عملی نشده است.

وی افزود: به طور مثال از وعده 1000اتوبوس تا کنون 40 اتوبوس به شهرداری مشهد تحویل داده شده است.

سروی‌ها خاطرنشان کرد: دولت باید یک سوم یارانه اتوبوس را پرداخت کند، اما این اتفاق نمی‌افتد، آیا این وضعیت کشورداری است؟ آیا این وضعیت دولت‌داری است که اینگونه از شهرداری‌ها حمایت می‌کنند؟

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: قرار بوده در این مدت چهار سال 400 میلیارد تومان برای قطار شهری از سوی دولت پرداخت شود، اما تا کنون 200 میلیارد آن پرداخت شده همچنین در افزایش تعرفه گمرکات 150 میلیارد تومان از شهرداری پول می‌گیرند.

علی‌اصغر نخعی‌راد، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد، عنوان کرد: چند روز پیش روزنامه حامی دولت در مشهد به نقل از مقدوری، معاون استانداری تیتر زده است که دولت 2500 میلیارد تومان به حاشیه شهر مشهد کمک کرده است که ما می‌خواهیم بیایند و نشان دهند که این کمک‌ها کجا بوده است.

وی افزود: دولت باید از مبلغ 1000 میلیارد تومانی اوراق مشارکت نصف آن را پرداخت می‌کرد، اما این کار را نکرده است.

نخعی خاطرنشان کرد: دولت قبلی 150 تا 200 میلیارد تومان به شهرداری‌ها می‌داد که این دولت این کار را نمی‌کند؛ باید به جای وعده‌های خلاف از شهروندان عذرخواهی کنند.

حسن قدیری طرقی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد خطاب به مقدوری، معاون استانداری خراسان رضوی، عنوان کرد: با فرافکنی یک تشکیل بهم ریخته را نمی‌شود نجات داد.

وی افزود: من به عنوان فردی که در شورا بوده و در حاشیه شهر هم زندگی کرده است می‌دانم که چه میزان شما به حاشیه شهر کمک کرده‌اید خبر دارم، به همین جهت شما را به یک مناظره دعوت می‌کنم.

قدیری خاطرنشان کرد: حاضرم با شمایی که به عنوان پیاده نظام از عملکرد دولت دفاع می‌کنید، مناظره کنم؛ دولت یک ریال به حاشیه شهر کمک نکرده و در این روزنامه به کمک‌های شهرداری و شورا حتی اشاره‌ای هم نکرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: