• جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-9814-5
  • خبرنگار : 15214
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی:

از افراد با نیازهای ویژه قهرمان ورزشی می‌سازیم

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: می‌خواهیم از افراد با نیازهای ویژه قهرمان ورزشی بسازیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمیدرضا پوریوسف شامگاه گذشته 14 اردیبهشت ماه در افتتاح دفتر مراکز خراسان رضوی المپیک ویژه ایران که در آسایشگاه شهید بهشتی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: افتتاح دفتر المپیک ویژه در خراسان رضوی که به همت پروفسور اصغر دادخواه و حمایت مراکز غیر دولتی انجام شده است را باید به فال نیک بگیریم.

وی افزود: می‌خواهیم برای افراد با نیازهای ویژه ورزش قهرمانی ایجاد کنیم و از آنان قهرمانان ویژه بسازیم، 16 سال است که المپیک ویژه فعال است و برای رونق این المپیک باید خانواده‌ها و افراد داوطلب در امور خیریه کمک بکنند و امیدواریم شاهد درخشش افراد با نیازهای ویژه در سطح بین‌المللی باشیم.

پوریوسف خاطرنشان کرد: باید از این لحظه به بعد واژه MR را فراموش کنیم و آن را به موزه توان‌بخشی بسپاریم، در متون علمی به آن ID می‌گویند یعنی کم‌توانی ذهنی و در محاوره انسان‌های با نیازهای ویژه به این عزیزان گفته می‌شود و مانند ما که ممکن است از لحاظ رنگ، قد، وزن، حالت مو و ... با یکدیگر تفاوت داشته باشیم، متفاوت بوده و انسان‌هایی با نیازهای ویژه هستند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: مهم‌ترین هدف از توان‌بخشی یا فرآیند توانمند‌سازی بحث اجتماع‌پذیری و افزایش اعتماد به نفس افراد با نیازهای ویژه است، یکی از مهم‌ترین ابزارها برای افزایش سلامت جسم و روان و هماهنگی ذهن و جسم افراد با نیازهای ویژه، ورزش است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: