• جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-9914-5
  • خبرنگار : 15214
  • منبع خبر : ----

معاون توان‌بخشی بهزیستی خراسان رضوی:

قهرمان شدن به افراد کم‌توان عزت نفس می‌دهد

معاون توان‌بخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: قهرمان شدن به افراد کم‌توان عزت نفس می‌دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعود فیروزی شامگاه گذشته 14 اردیبهشت ماه در افتتاح دفتر مراکز خراسان رضوی المپیک ویژه ایران که در آسایشگاه شهید بهشتی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: قهرمانی در ورزش آثار فردی و اجتماعی بسیاری برای افراد کم‌توان دارد که یکی از آن‌ها بحث عزت نفس است که از ملزومات توان‌بخشی است و مادامی که اعتماد به نفس در افراد کم‌توان شکل نگیرد فعالیت‌های توان‌بخشی بی‌اثر هستند.

وی عنوان کرد: پروفسور گاتمن در سال 1976 بحث ورزش و توان‌بخشی ورزشی را مطرح کرد و مهم‌ترین هدفش بیرون آوردن افراد کم‌توان از خانواده و ورود آن‌ها به اجتماع و تاثیرگذاری بر جامعه بود و امروز این بحث در سطح جهان بسیار گسترش یافته و کشور ما نسبت به جهان وضعیت بسیار مطلوبی دارد و اتفاقات خوبی در این زمینه افتاده است.

فیروزی خاطرنشان کرد: در مورد افراد کم‌توان به دو مقوله توجه ویژه می‌شود اول هنر و دوم ورزش که از هر دو این مقوله‌ها برای ورود افراد کم‌توان به جامعه استفاده می‌شود.

وی افزود: محوریت ورزش در سازمان بهزیستی یک نگاه تخصص‌گرایانه به مقوله ورزش است و به آن به عنوان حلقه‌ای از زنجیره توان‌بخشی نگاه می‌شود، به ورزش برای ایجاد یک تریبون رسمی و پر قدرت برای افراد کم‌توان که به صورت موثر حرف خود را بزنند نگاه می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: