• شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-10185-5
  • خبرنگار : 15093
  • منبع خبر : ----

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری:

امام جمعه لیست ندارد/معتقد به شفاف‌سازی هستیم

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی اسامی کاندیداهای مورد حمایت خود را برای انتخابات شورای شهر مشهد اعلام کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جلال فیاضی  در نشست خبری با خبرنگاران با تاکید بر این که جبهه پیروان خط امام و رهبری با سابقه‌ترین، بزرگ‌ترین و خوشنام‌ترین  تشکل اصولگرایی در استان است، اظهار کرد:  جبهه پیروان علاوه بر این ویژگی‌ها اولین و تنها جبهه قانونی و رسمی جریان اصولگرایی است.

وی با اشاره به اینکه جبهه‌ها متشکل از 5 تشکل قانونی دارای مجوز هستند، ادامه داد: جبهه پیروان با 17 تشکل قانونی اساس‌نامه خود را به وزارت کشور ارائه داده است که اخیرا نیز مدیرکل سیاسی استانداری قانونی بودن این جبهه را اعلام کرده است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی عنوان کرد:  اگر قرار باشد عنوانی به نام ائتلاف بزرگ اصولگرایی مطرح باشد این عنوان از آن جبهه پیروان است، ما علاوه بر 17 تشکل قانونی و دارای مجوز با تشکل‌های دیگر نیز مذاکره و رایزنی کرده‌ایم که این افراد از اکثریت قاطع لیست ما حمایت خواهند کرد.

فیاضی با بیان اینکه ما در جبهه پیروان خط امام و رهبری برای اصولگرایی 5 مشخصه تعیین کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: این مشخصه‌ها دین‌محوری، ولایت‌محوری، انقلابی‌گری، اخلاق‌مداری و خدمت‌گذاری هستند.

وی با تاکید بر اینکه شهر مشهد پیشانی نظام جمهوری اسلامی است، افزود: بالندگی مشهد نماد پیشرفت ایران است، ما معتقدیم که همه شوراها در دوره‌های مختلف زحمات و فعالیت‌های زیادی انجام داده‌اند، ما خدمات گذشتگان را نفی نمی‌کنیم، هر شورایی در هر دوره‌ای خدماتی داشته، ما همه انسانیم و نقاط قوت و ضعف داریم، نباید به گذشتگان سیاه و سفید بنگریم اما معتقدیم مشهد به دلیل پتانسیل نیروی انسانی و موقعیت فرهنگی‌اش شایسته شورا و مدیریت کارآمدتری است.

این فعال سیاسی اصولگرا اضافه کرد: ما معتقدیم سه دستگاه آستان قدس، دولت، شورا و شهرداری در حل مشکلات و پیشرفت مشهد موثر هستند، ما نیز به شورای معتقدیم که متعهد به تعامل سازنده با این دو دستگاه باشد.

وی با اشاره به روند نهایی شدن لیست جبهه پیروان خط امام و رهبری برای انتخابات شورای شهر، تاکید کرد: ما هر هفته جلسه برگزار کردیم و شفاف‌سازی و اطلاع رسانی نسبت به این جلسات را روال کار خود قرار دادیم و معتقد به آن هستیم، از همه تشکل‌های 17 گانه عضو جبهه خواستیم تا در لیست شورای شهر سهم‌خواهی نکنند بلکه امکانی را فراهم کنند تا با توجه به میعارها بهترین لیست انتخاب شود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی با بیان اینکه ما چهار معیار تعهد، تخصص، کارآمدی و مقبولیت را برای انتخاب کاندیداها در نظر گرفتیم، افزود: ما کمیته انتخاباتی را در نظر گرفتیم که اعضای آن خودشان در انتخابات شورای شهر کاندیدا و ذی نفع نباشند، از همه تشکل‌ها و نخبگان خواستیم که افراد موثری که در این راستا می‌شناختند به ما معرفی کنند که در ابتدا 130 نفر به جبهه معرفی شد و بعد از بررسی‌های اولیه این تعداد به 45 نفر کاهش پیدا کرد.

فیاضی ادامه داد: سپس از این 45 نفر 30 نفر به شورای مرکزی دعوت شدند و سوابق و برنامه‌های خود را بیان کردند، شورای مرکزی نیز در سه مرحله به لیست 15 نفره رسید.

وی با اشاره به اینکه ما با کاندیداهایمان میثاق‌نامه امضاء نکردیم، گفت: چرا که تعهد اخلاقی کاندیداها را فراتر از امضاء آنان می‌دانیم ما از این لیست تعهد گرفتیم  که به صورت تیمی کار کنیم.

این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه شورای شهر باید کلان‌نگر باشد، تصریح کرد: اما این مساله به معنی بی‌توجهی به مسائل ریز مردم نیست، شورای پنجم باید برنامه‌محور باشد و کار تیمی  را در دستور کار خود قرار دهد، ما سعی می‌کنیم که در انتخاب شهردار دقت کنیم چرا که انتخاب شهردار مهمترین تصمیم شورای شهر است.

فیاضی با تاکید بر اینکه شهردار مشهد باید بومی و مشهد‌شناس باشد، خاطرنشان کرد: ما در شورا به دنبال این هستیم که براساس این محورها شهردار را انتخاب کنیم، شهردار نباید به مناقشات سیاسی ورود پیدا کند و برای شهر حاشیه درست کند، اما متاسفانه امروز بسیاری از حواشی شهر مشهد ناشی از ورود به مناقشات سیاسی است.

وی اضافه کرد: ما نظارت بر شهرداری را از وظایف خود می‌دانیم و این مساله را بدون هیچ گونه تعارفی انجام خواهیم داد، اگرچه شهردار با اکثریت آراء انتخاب خواهد شد اما  حمایت از شهردار به معنای خط قرمز بودن نظارت از او نیست.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که برخی گروه‌ها در تلاش هستند تا لیستی منتسب به امام جمعه مشهد منتشر کنند، اظهار کرد: در جمعی از اصولگرایان مطرح شده بود که با دستور امام جمعه و حمایت سپاه بنا دارند لیست شورای شهر را ببندند که ما در دیداری که اخیرا با امام جمعه داشتیم آقای جهانبخش صریحا این مساله را با آیت‌الله علم‌الهدی مطرح کردند و ایشان پاسخ صریح دادند که "من لیستی در انتخابات شورای شهر ندارم و در انتخاب کاندیداها و بستن لیست‌ها  دخالت نمی‌کنم چرا که این مساله به جایگاه نمایندگی ولی فقیه ضربه می‌زند، سپاه نیز قطعا در هیچ لیستی دخالت نخواهد کرد".

فیاضی اضافه کرد: اما ایشان تاکید کردند که اصولگرایان سعی کنند در این انتخابات همگرایی داشته باشند اما هیچ لیستی با توجه به اظهارات امام جمعه از طرف ایشان نخواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص جبهه‌ای که به صورت جعلی با نام جبهه پیروان خط امام و رهبری در برخی از جلسات اصولگرایان شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر کسی یا تشکلی به صورت جعلی از نام جبهه پیروان استفاده کند ما از مسیر قانونی با آنان برخورد خواهیم کرد و البته از کسانی که خود را مقید به بی‌قانونی کرده‌اند گله داریم.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: هیچ‌گونه ائتلافی تحت عنوان ائتلاف بزرگ اصولگرایی بدون حضور 17 تشکل قانونی و رسمی جبهه پیروان رسمیت ندارد.

فیاضی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به شورای شهر و شهرداری چه نمره‌ای می‌دهید، افزود: نمره دادن سخت است اما به نظر من شهرداری و شورای چهارم یک سری نقاط مثبت و منفی داشت و ارزیابی من از عملکرد آنان متوسط است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا  ممکن است این لیست شامل تغییراتی شود، عنوان کرد: ما لیست خود را به صورت قاطع انتخاب کرده‌ایم و هر کس به نام جبهه پیروان لیستی منتشر کند با آنان اقدام قانونی خواهیم کرد، تنها چیزی که می‌تواند در این لیست تغییری  ایجاد کند مسائل غیر مترقبه است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی همچنین در خصوص اینکه در انتخابات ریاست جمهوری از چه کاندیدایی حمایت می‌کنند، گفت: عرف ما معمولا این بوده که با تهران و یا جامعه روحانیت مبارز مشورت می‌کردیم، در این رابطه نیز نظر خود را در روزهای آینده اعلام خواهیم کرد اما لیست شورای شهر جدای از کاندیدای مورد حمایت ما در انتخابات ریاست جمهوری است و ما لیست جبهه را در ذیل نام کاندیدای ریاست جمهوری منتشر نمی‌کنیم.

وی همچنین در ادامه اسامی کاندیداهای مورد حمایت جبهه پیروان خط امام و رهبری در مشهد را به ترتیب تصویب هیات مرکزی به شرح ذیل اعلام کرد:

1- حسن موحدیان 
2- سیدجلال فیاضی
3-ابوالفضل انتظاری
4- براتعلی خاکپور
5- مهدی ذاکرالحسینی
6- غلامرضا بصیری پور
7-محمدحسین جهانبخش
8- مرتضی خادمی
9- هادی عطارزاده
10- حجت الاسلام محمد رسول رمضانی
11-مرتضی تشکری
12-فرج الله شوشتری
13- ژیلا حصاری
14- رمضانعلی شورابی
15- محمود بنانژاد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: