• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4084-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

معاون امور گمرکی گمرک کشور:

امکان ارایه آمار تجارتی 20 قلم کالا به صورت آنلاین فراهم شده است

معاون امور گمرکی گمرک کشور با اشاره به الکترونیک شدن فرایندهای گمرکی عنوان کرد: در حال حاضر امکان ارایه آمار تجارتی 20 قلم کالا به صورت آنلاین فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان عسکری امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل گمرک خراسان رضوی در اتاق بازرگانی استان اظهار کرد: ما 45 قانون در خصوص تجارت در کشور داریم. در سال 89 قانون ارتقای کیفی خودرو داشتیم که 10 هزار و 23 قلم کالا مشمول استاندارد اجباری شد که توان اجرای آن وجود نداشت و با فشاری که آوردیم زیر 700 قلم مشمول این قانون شده است.

وی ادامه داد: 22 سازمان در بحث تجارت خارجی ذی مدخل هستند و توانستیم همه این را الکترونیک کنیم. 15 رویه گمرکی وجود دارد که حدود 12 مورد آن در استان خراسان رضوی وجود دارد. غیر از اینکه با 15 کشور مرز مشترک داریم، باید با قوانین آن ها نیز کار کنیم. 

معاون امور گمرکی گمرک کشور خاطرنشان کرد: حدود 15 کنوانسیون عضویت داریم که باید رویه های گمرکی خود را بر مبنای آن ساده سازی کنیم. این موارد در گمرک استان خراسان رضوی ایجاد شد. ما برای داشتن نماینده در سازمان جهانی گمرک بیش از 2 سال نیازمند طی روند هستیم. سامانه جامع امور گمرک در کشور شکل گرفته و اظهار از راه دور در شبانه روز انجام می شود.

عسکری افزود: خیلی سازمان ها مقاومت داشتند که در این سامانه حضور یابند ولی امروز تبادل اطلاعات بین ما و این سازمان ها وجود دارد. این اتفاق باعث ایجاد شفافیت در تجارت خارجی شده و ما می توانیم برای 20 قلم از کالاها آمار به روز ارایه دهیم. همچنین می توانیم از ظرفیت کارشناسی کارشناسان استفاده کنیم و کادرسازی کنیم.

وی تصریح کرد: 27 درصد بودجه گمرک کشور در این استان جذب شده است و این نشان دهنده توانمندی است. ما نیروهای خوبی در استان داریم که بیش از 20 تا 30 مدیر می توان از بین آن ها برای کل کشور استفاده کرد. 

معاون امور گمرکی گمرک کشور با بیان اینکه تجهیز گمرکات استان به ایکس ری و دستگاه های کنترلی از اقدامات خوب این استان بود، گفت: حضور در این سازمان باعث می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: