• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4184-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

معاون امور گمرکی گمرک کشور خبر داد

در سال‌های 90 و 91 تا 80 میلیارد دلار واردات داشتیم/
کشف 300 تن مواد پیش‌ساز مخدر از طریق سامانه‌های گمرکی

معاون امور گمرکی گمرک کشور از کشف 300 تن مواد پیش‌ساز مخدر از طریق سامانه‌های الکترونیکی گمرکی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، عکسری در حاشیه تودیع و معارفه مدیرکل گمرک مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مقطعی تا سال‌های 90 و 91 تا 80 میلیارد دلار هم واردات داشته‌ایم ولی میزان واردات ما در سال گذشته 43 میلیارد و 600 میلیون دلار بود که نسبت به سال قبل حدود 5 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: بیشتر واردات که سهم آن به 60 درصد می‌رسد، کالاهای واسطه‌ای بوده و تقریبا 8 میلیارد دلار از آن که 20 درصد واردات را تشکیل می‌دهد، کالاهای سرمایه‌ای است و 16.3 درصد آن نیز کالای مصرفی است. میانگین واردات این چند سال کالاهای واسطه‌ای، سرمایه‌ای و بخش کوچکی کالاهای مصرفی بوده است.  

عسکری با بیان اینکه سال گذشته حدود 35 هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی داشته‌ایم، تصریح کرد: در سال 95 علی‌رغم افزایش جزیی واردات، 18 هزار و 100 میلیارد تومان درآمد حقوق ورودی با رشد 60 درصد داشته‌ایم و 10 هزار و 100 میلیارد تومان نیز مالیات ارزش افزوده وصول شد که رشد آن نیز 31 درصد بوده است. همچنین سال گذشته 3100 میلیارد تومان معافیت‌های مالیاتی اعطا شد و حول و حوش 1300 میلیارد تومان نیز عوارض برای دستگاه‌های مختلف وصول شده است.

معاون امور گمرکی گمرک کشور از استقرار سامانه جامع امور گمرکی و گمرک الکترونیک به عنوان یکی از دستاوردهای دولت در حوزه گمرکی اشاره کرد و گفت: فراهم ساختن شرایطی برای دسترسی آزاد مردم به اطلاعات گمرکی یکی دیگر از این دستاوردهای بوده است. در حال حاضر در سایت گمرک ترانزیت 20 قلم کالای وارداتی و صادراتی قابل رصد است. 

عسکری اضافه کرد: حضور سازمان‌های مختلف در پنجره واحد تجارت فرامرزی یکی دیگر از این دستاوردهاست که گمرک در قوانین رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار مسئول این سماندهی شناخته شده بود. با کمک این سامانه‌ها حدود 300 تن مواد پیش‌ساز مواد مخدر کشف کردیم که در تاریخ گمرک این بی‌سابقه بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: