• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-13614-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

معلمی حتی از شغل انبیاء هم بالاتر است

استاندار خراسان رضوی گفت: معلمی حتی از شغل انبیاء هم بالاتر است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز 21 اردیبهشت ماه در همایش تجلیل از معلمان نمونه خراسان رضوی که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: معلمی حتی از شغل انبیا هم بالاتر است زیرا خداوند خود را معلم معرفی می کند و در آغاز وحی پس از اقراء می گوید علم الانسان ما لم یعلم یعنی خداوند پس از خلقت انسان بر شغل معلمی می بالد و به آن مباهات می کند.

وی ادامه داد: در فرهنگ ما در ایران باستان و در طول تاریخ جایگاه معلمان و تاثیر گزاری آنها بر تمام جوامع جایگاهی عظیم است. در تمام نظر سنجی ها معلمان به عنوان یکی از مرجع های رجوع مردم مطرح بوده اند و هستند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ظرفیت معلمان ما در حدی است که فراتر از مشکلاتی که دارند توانسته اند نقش خود را جامعه امروزی ایفا کنند.

رشیدیان با بیان اینکه نهضت بزرگ مدرسه سازی داریم اما این نهضت برای ما تعلیم و تربیت نمی شود، خاطرنشان کرد: در طول سه سال اخیر 4200 کلاس درس در استان احداث، تعمیر ، بازسازی یا مقاوم سازی شده اند، اما موضوع برای ما تعلیم و تربیت نمی شود بلکه وجود معلمان زحمت کش و متعهد است که به کلاس ها ارزش می بخشد.

وی در خصوص انتخابات، عنوان کرد: انتخابات یکی از مظاهر نظام مردم سالاری دینی ماست که به آن و مشارکت مردم در انتخاب مسئولین کشور افتخار می کنیم. مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هم مقوم سیاست های داخلی، وحدت ملی، تعیین کننده خط مشی اداره چهار سال آینده کشور و هم در بعد خارجی در امنیت ملی و قدرت چانه زنی در تعاملات بین المللی فوق العاده موثر خواهد بود. معلمین جدا از سلایق خود باید مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید برای کارگزاران انتخابات رعایت قانون و حق الناس مهم باشد، مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید کرده اند، رعایت قانون و سیاست های ابلاغی رهبر در حوزه انتخابات بر تمام ما که در انتخابات مسولیتی داریم تکلیف است، بر تمام سازمان ها، دستگاه ها و نهادها تکلیف است  که با بهره گیری از امکانات عمومی، دولتی و بیت المال  بر له یا علیه هر کاندیدا یا جناحی خودداری کنند.

رشیدیان افزود: هر فرد خارج از مسولیت خود می تواند در جناح یا برای یک کاندیدا فعالیت سیاسی انجام دهد اما با عنوان مسئولیت دولتی یا با استفاده از امکانات دولتی، عمومی و نظامی هر اقدامی له یا علیه کاندیداها یا جناح ها ممنوع است.

وی عنوان کرد: به دلیل اعتمادی که همگان به معلمان دارند، بیشترین تعداد مسولین اجرایی در انتخابات را جامعه معلمان تشکیل می دهند.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: مقام معظم رهبری در ابتدای سال اشاره داشتند که نظام در طول سال ها خدمت خود قدم های بزرگی را برای توسعه کشور برداشته است دشمنان می خواهند نظام را ناکارآمد و عملکردها را ناچیز نشان دهند. دوستان در رقابت های انتخاباتی باید توجه داشته باشند که خدمات نظام جمهوری اسلامی در طول سال ها خدمت، کم و ناچیز نبوده است.

رشیدیان اضافه کرد: به فضل الهی نظام ما قدرتمند است نباید در رقابت های تبلیغاتی این دستاوردها، قدرت و جایگاه نظام را مخدوش کنیم. رعایت اخلاق در رقابت های انتخاباتی از نکات مهم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: