• جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-12290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد

تولید 70 درصد داروی مورد نیاز کشور با اجرای طرح تحول سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت 70 درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی بعدازظهر امروز 22 اردیبهشت ماه در مراسم بهره برداری از 24 طرح عمرانی غرب خراسان رضوی در سبزوار با بیان این مطلب اظهار کرر: این موضوع در خروج ارز و تامین داروی مورد نیاز بیماران تاثیر گذار بود.

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان را برطرف کرد و منویات مقام معظم رهبری در کاهش هزین های درمانی مردم نیز محقق شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته، 11 میلیون ایرانی با دریافت دفترچه بیمه سلامت از خدمات دفترچه بیمه بهره مند شدند.

قاضی زاده هاشمی افزود: 6500 طرح بهداشتی درمانی در دولت یازدهم در سراسر کشور راه اندازی شد و 60 درصد از این طرح های عمرانی- بهداشتی تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید طرح های بهداشتی و درمانی خوبی در سبزوار به بهره برداری رسیده و این منطقه به قطب سلامت در شرق کشور تبدیل شد و با تلاش های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار رضایت مردم در ارائه خدمات درمانی و بهداشتی فراهم شده است.

دولت یازدهم رضایت مردم در حوزه بهداشت و درمان را فراهم کرد‌.

در ادامه نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی عنوان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت هزینه درمان مردم کاهش یافت و با اجرای این طرح مشکلات سلامت مردم مورد توجه قرار گرفت.

رمضانعلی سبحانی فر اظهار کرد: دولت برای تامین هزینه های طرح تحول نظام سلامت ازمحل اختصاص درآمدهای حاصل از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده یک درصد به حوزه سلامت اختصاص یافت.

وی گفت: سطح بندی نظام بیمه سلامت و اجرای طرح ارجاع و پایدارسازی منابع درآمدی طرح تحول نظام سلامت .در برنامه ششم توسعه مشخص شده است

سبحانی فر افزود: بهره برداری از بیمارستان حشمتیه، استقرار بالگرد اورژانس هوایی در منطقه غرب خراسان رضوی، افتتاح پایگاه های اورژانس 115، مراکز جامع و پایگاه های بهداشتی درمانی در مناطق روستایی بخشی ازاقدامات دولت در منطقه غرب خراسان رضوی است.

همچنین استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در دولت تدبیر و امید شاخص تخت های بیمارستانی استان به بیش از 28.7 درصد ارتقا یافت.

علیرضا رشیدیان گفت: در دولت یارده 1181 طرح عمرانی و درمانی به بهره برداری رسید.

وی اظهار کرد: 2 طرح بهداشتی و درمانی در دو منطقه توحیدشهر و میدان رسالت سبزوار با جمعیت 25 هزار نفری با اعتباری بیش از 5 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

رشیدیان تصریح کرد: امسال 2 مرکز جامع سلامت با اعتبار 16 میلیارد ریال در دو محله ناکارآمد عیدگاه و نیروگاه از محله های ناکار آمد سبزوار ایجاد می شود و همچنین دو طرح درمان بستر در بخش روداب و ششتمد سبزوار با اختصاص 15 میلیارد ریال تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: طرح های عمرانی مجتمع اداری پردیس، مرکز مهارت های بالینی، بخش سی تی اسکن، روانپزشکی و پزشکی هسته ای بیمارستان واسعی، بخش اورژانس، جراحی اعصاب بیمارستان امداد شهید بهشتی، آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی، سی تی اسکن بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه و مرکز خدمات جامع سلامت شهری جعفرآباد از طرح های بود که امروز به بهره برداری رسید.

علیرضا مسلم افزود: این طرح های عمرانی، بهداشتی و درمانی در مساحت 11 هزار و 360 متر مربع با 330 میلیارد ریال اعتبار احداث و به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این طرح های عمرانی زمینه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت بهتر به ساکنان این مناطق فراهم شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: