• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4284-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

شافعی:

مصوبات شورای گفت‌وگو لازم‌الاجرا می‌شود

رئیس اتاق ایران با اشاره به اینکه پیش از این مصوبات شورای گفت و گو  از ضمانت اجرایی خوبی برخوردار نبوده است، گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه مصوبات شورای گفت و گو لازم الجرا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، محمود شافعی امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اتاق بازرگانی مشهد اظهار کرد: یکی از مسایل ما در فعالیت اقتصادی قوانین مزاحم است که تا توانسته ایم از این قوانین ایجاد کرده ایم و حتی گاهی قوانین با یکدیگر متناقض است. بهبود محیط کسب و کار یکی از محورهای اساسی فعالیت ها در آینده است. در این مسیر اقدامات زیادی شده ولی نتیجه کم داشته است. نه شورای گفت و گو و نه کمیته ماده 76 هیچ قدرت اجرایی نداشته است. یعنی ما قانون مزاحم را شناسایی می کردیم ولی ضمانت اجرایی وجود نداشت.

وی عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه تقریبا این خلا مرتفع شده است. در این برنامه شورای گفت وگو تغییراتی داشته و برخی مسئولان به چارت آن اضافه شده است. کمیته ماده 76 نیز قانونا تصویب شده و اگر تصمیمات اتخاذ شده در جلسات در اختیار مسئولان باشد، اجرا می شود. اگر این تصمیمات در حد اختیارات مسئولان حاضر در شورای گفت و گو نبود، باید حداکثر در یک ماه در هیات وزیران تعیین تکلیف شود.

رئیس اتاق ایران تصریح کرد: در آیین نامه های اداره جلسات شورای گفت و گو مصوب شده که خبرنگاران در آن حضور ندارند. در پایان باید نشست خبری شورا برای رسانه ها برگزار شود و نتایج آن اطلاع رسانی شود. ما برای برگزاری این جلسات با مصائبی در اتاق مواجه بوده ایم که در حال حاضر در حال انجام کار ویژه ای هستیم تا این مشکل رفع شود و در آینده نشست های خبری شورای گفت و گوی استان را نیز ارایه خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: