• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4384-5
  • خبرنگار : 15198
  • منبع خبر : ----

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

وعده‌های ایجاد شغل، متناسب با ظرفیت‌های کشور باشد

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه  اجتماعی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه هر وعده‌ای در جهت ایجاد اشتغال جدید باید متناسب با ظرفیت‌های کشور باشد، گفت: در شرایط فعلی پیش‌بینی امکان هرگونه منابع درآمدی جدید یا امکان‌پذیر نبوده یا به سختی امکان‌پذیر است.

محمود احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان در خصوص وعده‌های انتخاباتی برخی کاندیداها در زمینه ایجاد اشتغال اظهار کرد: لازمه ایجاد اشتغال جدید سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی آن است. بنا به نظر کارشناسان اقتصادی ایجاد هر شغل پایدار بین 20 میلیون تا دو میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در زمینه‌های مختلف نیازمند سرمایه‌گذاری‌های متفاوت است، ادامه داد: ایجاد یک شغل پایدار مانند برخی از شغل‌های خانگی ساده به حداقل 20 میلیون تومان، مشاغلی مانند پتروشیمی به حداقل یک میلیارد تومان و مشاغلی مانند صنایع هایتک، نفت و گاز حداقل دو میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه  اجتماعی خراسان رضوی افزود: از طرفی منابع مالی کشور مشخص و تعریف شده است و تنها از محل در آمدها تامین می‌شود که این درآمدها عبارت از فروش نفت، اخذ مالیات و سایر وصولی‌های دولت طبق مقررات قانونی است.

احمدی در پاسخ به این سوال که آیا کشور از ظرفیت لازم برای ایجاد 5 یا 6 میلیون شغل برخوردار است، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی پیش‌بینی امکان هرگونه منابع درآمدی جدید یا امکان‌پذیر نبوده یا به سختی امکان‌پذیر است. 

وی تصریح کرد: از یک طرف قانون بودجه سالانه مصوب مجلس شورای اسلامی و از سویی دیگر برنامه ششم توسعه جهت‌گیری و تصویر شاخص‌های اقتصادی را در طول برنامه مشخص کرده‌اند. در این شاخص‌ها حجم صادرات غیرنفتی کالا و خدمات بدون میعانات گازی، متوسط رشد سالانه سرمایه‌گذاری و منابع مالی سالانه سرمایه‌گذاری به تفکیک روش‌های مختلف تامین مشخص شده است.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه  اجتماعی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه هر وعده‌ای در‌ جهت ایجاد اشتغال جدید باید متناسب با ظرفیت‌های کشور باشد، عنوان کرد: براساس برنامه ششم روش‌های مختلف تامین مالی و سهم آن‌ها براساس جدول ذیل است که این پیش‌بینی و تصویب براساس واقعیت‌های اقتصادی جاری کشور صورت گرفته است و لذا هرگونه وعده‌ای در جهت ایجاد اشتغال جدید بایستی متناسب با ظرفیت‌های کشور و به ویژه واقعیت‌های منابع درآمدی باشد.

روش‌های تامین مالی در جدول به خبر پیوست شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: