• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-13914-5
  • خبرنگار : 15204
  • منبع خبر : ----

رییس اداره امور اداری آموزش پرورش خراسان رضوی:

درخواست نقل و انتقالات معلمان مشهدی از شرق به غرب مشهد است

رییس اداره امور اداری آموزش پرورش خراسان رضوی گفت: در شهر مشهد با توجه به محل سکونت فرهنگیان و رشد شهرسازی سیل تقاضا از شرق به غرب شهر است. 

معلم‌شهری با حضور در تحریریه ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص تعداد معلمان متقاضی برای بحث نقل و انتقالات، عنوان کرد: در موضوع نقل و انتقالات هشت تا 10 درصد نیروهای خراسان رضوی درخواست دارند که مراحل نقل و انتقال در فصل بهار و تابستان برنامه‌ریزی می‌شود، در سال گذشته با همکاری مستقیم بین معاونت توسعه و پشتیبانی استان و معاونت پژوهش‌ و آموزش علوم انسانی و همکاران حوزه  پژوهش، برنامه نقل و انتقالات را به خوبی انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه نقل و انتقالات یک برنامه یک مرحله‌ای و سیستمی است، اظهار کرد: همه ساله به دلیل مشکلات غیر قابل پیش‌بینی که به وجود می‌آید، یک فصل نقل و انتقالات اضطراری و تجدیدنظر و انتقال موقتی هم معمولا در شهریور ماه برای افرادی که مشکلاتی بعد از انتقالات مرحله‌ای اول و اصلی برای آن‌ها به وجود آمده، پیش‌بینی می‌شود.

معلم شهری با بیان اینکه از حدود 8000 نفری که متقاضی انتقال بودند 2600 نفر درون استان منتقل دائم شدند، افزود: حدود 800 نفر انتقال دائم خارج از استان و 2600 نفر منتقل موقت شدند و از این تعداد انتقال موقت بالغ بر 1300 نفر در طی سال با توجه به قوانین تعریف شده و تصمیمات کمیته برنامه‌ریزی و هماهنگی انتقال دائم شدند.

وی خطرنشان کرد: نقل و انتقالات سال 97-96 از یک اردیبهشت ماه کلید خورد و کمیسیون پزشکی فرهنگیان را نیز از 28 فروردین به مدت یک ماه فعال کردیم، برای برخی از همکاران که در زمان خدمت یا حوادث پیش‌بینی نشده دچاره عارضه شده‌اند، به آنجا معرفی و توسط پزشکان مورد معاینه قرار گیرند.
وی تصریح کرد: در تابستان 93 برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اعمال نفوذ در پرونده‌های پزشکی شنیده شد و اداره‌کل بازرسی استان با پزشکان متخصص خود پرونده‌ها را بررسی کردند و خوشبختانه حتی یک مورد هم خطا یا اعمال نفوذ نشده بود.

معلم شهری روزهای مراجعه به کمیسیون پزشکی را شنبه، دوشنبه و چهارشنبه اعلام کرد و افزود: بیمار می‌تواند با یک معرفی اداری از اداره مبدا خود حضور پیدا کند و بعد از ارسال کمیسیون پزشکی به استان در نهایت با توجه به آرای صادر شده و امتیاز‌های مربوطه و کدهای انتقال تعلق می‌گیرد و انتقالات را با جداول نیاز مازاد، موافقت با جایگزین، بدون جایگزین در رشته و مقطع مختلف سازماندهی اعلام نتیجه می‌شود.

رئیس اداره امور اداری خراسان رضوی، بیشترین متقاضی نقل و انتقالات را نقاط دور از مرکز شهرستان‌ها و مناطق محروم دانست و گفت: در شهر مشهد با توجه به محل سکونت فرهنگیان و رشد شهرسازی سیل تقاضا از شرق به غرب است، نواحی 1،2،5همیشه خروجی دارند به نواحی 3،4،6،7 یا به طور مثال اطراف سبزوار همه تقاضا دارند به شهرستان سبزوار بروند.

مهدی نبوی، رئیس اداره طرح و برنامه خراسان رضوی با توجه به تغییرات آموزش و پرورش در سطح 6.3.3 که به صورت    3.3.3.3 شده است، اظهار کرد: در دوره متوسطه، دوره فنی در همه مناطق یک پایه کم داشتیم امسال نیز یک پایه کم داریم، در سال آینده 98-97 یک پایه به دوره متوسطه و دوره فنی اضافه خواهد شد تمام این فرآیند جابجایی بر مبنای نیاز دستگاه و پیش‌بینی آن در آینده صورت می‌گیرد، با این توجیه است که اگر کمبود نیروی انسانی در مراکز قطب و نواحی مشهد باشد، با حجم زیاد نیروی انسانی در این مناطق تامین کمبود حاصل از نیازهای جدید به صورت اضافه‌کاری راحت خواهد بود.

وی عنوان کرد: اما در مناطق کمتر توسعه‌یافته یا مرزی اگر در دوسال آینده یک پایه اضافه شود و ما نیرو را به استناد جداول نیاز مازاد، نیاز امروزمان خارج کنیم و از ورودی‌های جدید نتوانیم تامین کنیم، اگر اضافه کار هم پرداخت کنیم کسی نیست که برود در آنجا تدریس کند به این دلیل که بیشتر نیروها غیر بومی‌اند.

نبوی در خصوص نحوه نقل و انتقالات کارکنان آموزش و پرورش خراسان رضوی، گفت: تامین نیروهای انسانی ما بر مبنای جداول نیاز مازاد است و یک فرم امتیازبندی وجود دارد، به این دلیل که امکان دارد از یک رشته ‌تدریس و جنسیت مشابه از یک منطقه 10 نفر متقاضی شوند و از بین این افراد فردی منتقل خواهد شد که بالاترین امتیاز از جداول نیاز مازاد را بگیرد.

وی با بیان اینکه نیرویی که در مناطق برخوردار شهر مشهد قرار می‌گیرد معمولا تا زمان بازنشتگی درخواست انتقال ندارد، اظهار کرد: سیاست استان به این دلیل که نمی‌تواند نیرو را از آنجا خارج کند و برای تعدیل آن طبق سه سال گذشته اجازه ورود نیرو به آن مناطق داده نمی‌شود، تا زمانی که آن نیروها سال به سال بازنشسته شوند تا به تراز تعادل نیروی انسانی در آن مناطق برسیم.

نبوی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه تزریق نیروی انسانی صورت نمی‌گرفت و در خراسان رضوی، دانشگاه فرهنگیان جذب‌های خود را از سال 91 شروع کرد که بعد از چهار سال یعنی سال 95 فارغ‌التحصیل شدند و قبل از آن هیچ جذبی وجود نداشت به همین دلیل جابه‌جایی نیروها با مشکل مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم نیرویی برای یک منطقه استخدام کنیم حتما از خود آن منطقه انتخاب می‌شود، ادامه داد: به طور مثال اگر بخواهیم نیرویی را در سرخس استخدام کنیم از خود سرخس جذب می‌شود و تعهد می‌دهد در سرخس بماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: