• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-7488-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

دبیر هیات سوارکاری استان خبر داد:

برگزاری مسابقات کشوری پرش با اسب ثامن در مردادماه

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی از برگزاری مسابقات کشوری جام پرش با اسب ثامن در مردادماه در مشهد مقدس خبر داد.

رامین چرمچی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص شرایط کلی هیات در سال 96 و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اظهار کرد: در پایان سال 95 توانستیم به جمع‌بندی و آماده‌سازی تقویم 96 برسیم. طبق هماهنگی‌های صورت گرفته قرار شده تا در سال 96، 25 مسابقه برگزار کنیم که بخش عمده‌ای از آنها مربوط به پرش با اسب است، زیرا از این بخش معمولا استقبال بیشتری صورت می‌گیرد.

وی افزود: همچنین مسابقات استقامت و نهایتا 4 هفته کورس کشوری نیز قرار است برگزار شود که مسابقات کورس کشوری در 4 هفته متوالی، پس از ماه مبارک رمضان و در مجموعه ثامن برگزار خواهدشد و میزبان چابک‌سواران سراسر کشور خواهیم‌بود. مسابقات جام ثامن در مردادماه برگزار خواهدشد.

چرمچی خاطرنشان کرد: تاکنون چهار دوره مسابقه پرش با اسب، یک دوره مسابقه استقامت و یک دوره مسابقه درساژ برگزار شده و همچنین در خصوص کارگاه‌های آموزشی نیز یک دوره کارگاه آموزشی درساژ با حضور مدرس اعزامی از سوی فدراسیون و یک دوره کارگاه آموزشی استقامت برای داوران و سوارکاران خراسانی برگزار شد.

 دبیر هیات سوارکاری استان در خصوص رابطه میان هیات و باشگاه‌های سوارکاری افزود: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی در این بین وجود دارد و باشگاه‌ها به واقع بال‌‌های هیات هستند. تعامل خوبی در این خصوص وجود دارد که در نهایت به پیشرفت جامعه سوارکاری استان منجر می‌شود.

چرمچی در رابطه با مشکلات هیات سوارکاری استان تصریح کرد: هیات متولی ورزش سوارکاری در استان است اما هیچ باشگاه یا امکاناتی را در اختیار ندارد. هرچند باشگاه‌های مجاز سوارکاری در استان همکاری بسیار خوبی با هیات دارند اما هیات نیاز دارد تا مجموعه‌ای را در اختیار داشته‌باشد. مجموعه سوارکاری واقع در سه راه فردوسی در گذشته دولتی بود و با وجود این مجموعه می‌شد خدمات‌دهی خوبی از سوی هیات صورت گیرد اما از وقتی این مجموعه در اختیار شرکت توسعه و نگه‌داری اماکن ورزشی قرار گرفت، مشکلاتی در این خصوص به وجود آمد.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است این مجموعه در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان قرار گیرد، گفت: باید بپذیریم که بخش خصوصی در نهایت برای درآمدزایی وارد عرصه می‌شود و رقم گران و عجیبی که شرکت توسعه و نگه‌داری اماکن ورزشی از تهران برای مجموعه‌ای در مشهد مشخص می‌کند سبب می‌شود تا بخش خصوصی به عنوان بهره‌بردار مجبور به بالا بردن هزینه‌های مربوط به سوارکاران شود. نمایندگان این شرکت شناخت دقیقی از مجموعه ندارند و بهتر است که اداره کل ورزش و جوانان به عنوان متولی این مجموعه در نظر گرفته‌شود.

چرمچی افزود: باید قیمتی معقول و کارشناسی برای این مجموعه در نظر گرفته‌شود. در سال 92، 40 میلیون تومان، در سال 93، 110 میلیون، در سال 94، 190 میلیون و در سال 95، حدودا 290 میلیون تومان قیمت‌هایی بوده که شرکت توسعه و نگه‌داری اماکن ورزشی برای این مجموعه درنظر گرفته‌است.میزان رشد این قیمت در سال‌های متوالی نشاندهنده غیرکارشناسی بودن قیمت‌گذاری بوده‌است.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه مجموعه با مشکل چاه آب نیز روبه‌روست ولی نمایندگان شرکت توسعه شرط کرده‌اند که درختان این مجموعه نباید خشک شود، پس بهره‌بردار با هزینه‌های مضاعفی در رابطه با تامین آب مجموعه نیز روبه‌روست که اصلا از طرف شرکت در نظر گرفته‌نشده‌است. بعید می‌دانم جز در صورت برگشت خوردن چک‌های بهره‌بردار، نماینده‌ای از طرف این شرکت به مشهد سفر کنند. بهترین کار ممکن واگذاری دوباره این مجموعه به اداره کل ورزش و جوانان است تا با منطقی کردن رقم و برآورد هزینه، بتوان با قیمتی مناسب به علاقه‌مندان و سوارکاران خدمات ارائه کرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: