• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد

رتبه دوم استان در صدور مجوز خرده‌فروشی توزیع کالای دخانی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی سال 95 با پیگیری ثبت و اخذ مجوز توزیع کالای دخانی به صورت خرده‌فروش درسامانه ایرانیان اصناف تاکنون 2577 عامل در سطح استان موفق به دریافت مجوز گردیده‌اند که در این خصوص جایگاه استان در رتبه دوم کشوری است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، علی غفوری‌مقدم اظهار کرد: همچنین طی سال گذشته 28 مجوز استانی توزیع عمده کالای دخانی در سطح استان صادر شد که در این خصوص با اخذ استعلامات از دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به صدور مجوز اقدام شده است.

وی با اشاره به پیگیری امور مرتبط با سامانه جامع تجارت ایران به منظور ثبت کد رهگیری و خرید و فروش کالای دخانی افزود: در این خصوص ضمن اطلاع‌رسانی به عوامل توزیع در سطح استان نسبت به ایجاد شناسه رهگیری برای 51 نفر از بازرسین و همکاران این سازمان در سطح استان اقدام شده است .

غفوری‌مقدم تصریح کرد: با توجه به اینکه اصلی‌ترین مسیر ترانزیت محصولات دخانی از مبادی وارداتی کشور به مقصد افغانستان از استان خراسان رضوی است، تاکنون 119 محموله ترانزیتی بازدید شده و ضمن تطابق بار با اسناد اظهار شده، نسبت به تنظیم صورت‌جلسه و صدور مجوز خروج گمرک دوغارون اقدام شده است.

وی با تاکید بر پیگیری امور مرتبط با قاچاق سیگار و کاهش مصرف مواد دخانی از طریق  شرکت در جلسات کمیته استانی کنترل و مبارزه با دخانیات افزود: همچنین مشخصات و چگونگی تشخیص و تفکیک برندهای جعلی محصولات دخانی به ادارات شهرستان‌های استان و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط از جمله مرکز بهداشت، اداره کل تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، اداره نظارت بر اماکن عمومی، دبیرخانه قاچاق کالا و ارز و اتحادیه‌های مرتبط اعلام شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: