• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-13087-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

نوبخت:
تجلیل از فردوسی کمترین وظیفه ماست

دکتر محمدباقر نوبخت گفت: تجلیل از فردوسی و جایگاه رفیع او کمترین وظیفه مردم و مسئولان است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، معاون رئیس جمهور در حاشیه آیین بزرگداشت فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد در جمع خبرنگاران گفت: محدود کردن شخصیت بزرگی مثل حکیم ابوالقاسم فردوسی به وجوه ادبی و تاریخی نوعی محصور کردن نگاه به یک بعد از ابعاد وجودی این شخصیت بزرگ و تاثیرگذار است.

وی افزود: این حکیم بزرگ و فرزانه در ابعاد مختلفی دارای آثار ماندنی است که تنها یکی از آنها موضوع زبان و ادبیات فارسی است که بیشتر مورد توجه قرار گرفته و از این جهت بیشتر بر روی آن تاکید شده است.

نوبخت تصریح کرد: اگر امروز همه سازوکارهای تربیتی ما به خصوص در زمینه آموزش و پژوهش به احیای این فرهنگ و ترویج آن معطوف شود به خصوص در دوره‌ای که ما در زمانه پسا جهانی شدن قرار داریم به طبع توانسته‌ایم به نحو شایسته‌ای از فرهنگ و تمدن خود پاسداری و نگهبانی کنیم و در برابر هجمه و هجومی که به جبر زبان پیش می‌آید اینگونه خود را تامین و بیمه کنیم.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: یکی از رویکردهای فرهنگی دولت توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی است و شاهنامه نمودی از فرهنگ ایرانی و اسلامی محسوب می‌شود و از همین رو بنده بر خود فرض دانستم که به عنوان مسئول برنامه‌ریزی کشور حتما در این مراسم شرکت کنم و از فعالیت‌های خوب و برجسته‌ای که در این زمینه صورت گرفته است تقدیر و تشکر و به عنوان خادم مردم از فعالان عزیز این عرصه تجلیل کنم.

وی تصریح کرد: حضور ما و برگزاری این آیین برای تجلیل از جایگاه مردی به بزرگی فردوسی کمترین کار و وظیفه‌ایست که به عهده ماست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: