• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-14714-5
  • خبرنگار : 15058
  • منبع خبر : ----

والدین الگوی عملی رفتار فرزندان در آینده هستند

قائم‌مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: والدین الگوی عملی رفتار فرزندان در آینده هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، دکتر سید کاظم فرهمند با تاکید به اینکه والدین الگوی عملی رفتار فرزندان در آینده هستند، اظهار کرد: کنترل خشم، جلوگیری از مشاجره‌های والدین می‌تواند الگوی مناسبی برای فرزندان باشد و این امر، نیاز به آموزش مهارت‌های فرزندپروری جهت والدین دارد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده 40 تا 60 درصد افرادی که به مصرف موادمخدر روی آورده‌اند در نوجوانی مصرف مواد را از نزدیک مشاهده و با آن آشنا شده‌اند و این امر موجب ریختن زشتی و قبح این عمل در فرد نوجوان شده است.

قائم‌مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تمام والدین از هر قشری و با هر سطح و طبقه اجتماعی و تحصیلاتی نیاز به آموزش دارند.

فرهمند خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز نوجوانان به استقلال و ارتباط با همسالان، والدين بايد بر روابط آن‌ها با گروه همسالان نظارت داشته باشند و با گفتگو با نوجوانان که امری بسیار ضروری و مهم است بتوانند مشکلات احتمالی را شناسایی و از بروز بسیاری از مخاطرات پیشگیری کنند.

قائم‌مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه افسردگی در نوجوانان یکی از دلایل سوء مصرف مواد به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: گرفتن حق انتخاب از نوجوان یکی از دلایل افسردگی است و از والدین خواست تا این مورد را مدنظر قرار دهند.

وی مسئولیت دادن به نوجوانان را جهت تقویت حس مسئولیت‌پذیری لازم برشمرد و گفت: تائيد و مهرباني با فرزندان سبب افزايش عزت نفس در آن‌ها خواهد شد و والدين بايد از تحقير و توهين کردن نوجوانان بپرهيزند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: