• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-13587-5
  • خبرنگار : 15224
  • منبع خبر : ----

شهرام ناظری:
امیدوارم برگزاری کنسرت شاهنامه در شهر فردوسی آزاد شود

شهرام ناظری که امروز نشان فردوسی را دریافت کرد، گفت: امیدوارم روزی برگزاری کنسرت شاهنامه در شهر و مزار فردوسی آزاد شود. 

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، این خواننده برجسته ایرانی در نشست «بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان و ادب فارسی» که صبح امروز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه شاهد یک نوع دوگانگی در کشور  هستیم و این مساله موجب افت فرهنگی ما شده است.

این خواننده موسیقی اصیل ایرانی ادامه داد:  اگر این دوگانگی برداشته شود ما می‌توانیم به رشد خوبی در حوزه فرهنگ دست یابیم.

وی تصریح کرد: من از 30 سال پیش به خاطر علاقه شخصی خود کار در حوزه فردوسی را آغاز کردم و از همانجا همواره در مصاحبه‌های خود تاکید می‌کردم که باید در خصوص حکیم فردوسی کار جدی شود اما متاسفانه شرایط به شکلی بود که چنین امکانی وجود نداشت.

ناظری ادامه داد: در چنین شرایطی من و همکارانم به خاطر مسئولیتی که بر خود می‌دیدیم در کشورهای دیگر و در اکثر دانشگاه های خارج از کشور شعر شاهنامه را در حد بضاعت خود  به صدا درآوردیم تا این‌که در اینجا نیز مسئولان متوجه شدند که نمی‌توان بر روی شخصی چون فردوسی کار نکرد .

این آهنگساز موسیقی اصیل ایرانی خاطرنشان کرد: از زمانی که مجوز برای کار در خصوص این حکیم بزرگ داده شد، من در تمام استان های کشور البته به جز مشهد که زادگاه فردوسی و شاهنامه است؛ کنسرت‌های شاهنامه را اجرا کردم.

ناظری خاطرنشان کرد: جا دارد که از دانشگاه فردوسی و دست اندرکارانی که در برگزاری این بزرگداشت تلاش کردند قدردانی داشته باشم  زیرا برخی فعالیت هایی هستند که مورد توجه قرار نمی‌گیرند اما برای برخی دیگر از کارها بودجه‌ای اختصاص نمی‌یابد و حتی بعدها مسئولین انجام آن نیز اذیت خواهند شد. در چنین شرایطی کار کردن قطعا ارزشمند است و جای سپاس دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: