• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-21586-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

جهان ماتریکسی به زودی ساخته می‌شود

 
یک شرکت انگلیسی فعال در حوزه الکترونیک و شبیه‌سازی دیجیتال مدعی شد که در حال توسعه نرم‌افزار دنیای مجازی گسترده مشابه دنیای مجازی ماتریکس است.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از دیلی‌میل، جهان ماتریکس یک دنیای کامل با تمام زیرساخت‌های شهری است که به صورت مجازی ساخته شده تا کاربران برای انجام تمام فعالیت‌های ضروری خود بدون نیاز به حرکت فیزیکی، در جهان مجازی سفر کنند.

این شرکت انگلیسی همچنین مدعی شد که در حال ساخت شبیه‌سازهای رایانه‌ای به منظور خلق یک دنیای مجازی با جزئیات کامل است تا کاربران با استفاده از هدست‌های نمایش مجازی بتوانند در جهان ماتریکسی به فعالیت بپردازند.

 سابقه درخشان این شرکت انگلیسی در طراحی شبیه‌سازی مجتمع‌های مسکونی و مناطق شهری با جزئیات بالا نشان می‌دهد که توسعه نرم‌افزار دنیای مجازی با جزئیات بالا جهت تعامل انسان‌ها از حوزه فعالیت‌های برنامه‌نویسان شرکت خارج نیست.

این شرکت انگلیسی با جذب سرمایه 500 میلیون دلاری از معامله قبلی خود و با داشتن سرمایه اولیه لازم به طور جدی در حال بررسی ابعاد ساخت نرم‌افزار عظیم دنیای مجازی یا ماتریکسی است.
نرم‌افزار مورد نظر این شرکت با نام "سیستم عامل توزیعی برای شبیه‌سازی گسترده" هم‌اکنون در حال طراحی اولیه است و طبق گفته مدیر شرکت، شبیه‌سازی در این سیستم با مفهوی فراتر از هدست‌های دنیای مجازی رایج خلق می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: