• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-14487-5
  • خبرنگار : 15202
  • منبع خبر : ----

حسین ثابت:
میراث فرهنگی من را دلخور کرد

حسین ثابت با بیان اینکه مدت‌ها در پی فردوسی است و جوابی نشنیده‌است، گفت: چند ماه پیش 40 میلیارد برای نوسازی فردوسی درنظر گرفته بودم اما از میراث هیچ جوابی نشنیدم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، این سرمایه‌دار مطرح، 25 اردیبهشت ماه در آیین «بزرگداشت فردوسی و روز پاسداشت زبان و ادب پارسی» در آرامگاه فردوسی، با اشاره به اینکه علیرغم تلاش و سرمایه‌گذاریش برای نوسازی فردوسی با عدم مساعدت میراث فرهنگی روبرو شده، گفت: با همه این‌ها باز از رو نمی‌روم.

وی که حامی مالی این برنامه و برنامه سال پیش بود، تصریح کرد: سال پیش هیچ اسمی از حامی مالی برنامه آورده نشد.

سازنده و مالک مجموعه هتل داریوش عنوان کرد: قصد داشتم هتلی مجلل، پارکی برای تفریح و مجسمه‌ای 35 متری از فردوسی را در این مکان با هزینه خود احداث کنم ولی هنوز کارهای اداری انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: از حدود 25 میلیون زائری که به مشهد می‌آیند، درصد بسیار کمی به فردوسی سر می‌زنند، چرا که امکانات اینجا بسیار محدود است.

ثابت در خصوص اهمیت فردوسی عنوان کرد: فردوسی زبان ما را نجات داد. اگر او نبود، ما حافظ، سعدی و این همه شاعر دیگر نداشتیم.

این مراسم با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و سخنگوی دولت و علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی برگزار شد. از دیگر برنامه‌های آیین بزرگداشت فردوسی می‌توان به نقالی شاهنامه، اجرای موسیقی مقامی و اجرای تئاتری با موضوع شاهنامه اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: