• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-13990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

برخی با تعصبات نابجا به دنبال حذف زنان از عرصه تئاتر هستند

یک بازیگر تئاتر در کاشمر گفت: متاسفانه برخی با تعصبات نابجا به دنبال حذف زنان از عرصه تئاتر هستند.

میترا محمدیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه اگر محدودیت‌ها از پیش پای بازیگران خانم برداشته شود در تئاتر آینده روشنی خواهند داشت، اظهار کرد: برخی معتقدند زنان در عرصه تئاتر در نقش‌های خاصی بازنمایی می‌شوند، اما من این را قبول ندارم چون این دسته بندی‌ها بستگی به سوژه نمایش دارد.

وی با اعلام اینکه بانوان برای بازی در هر نقشی به خصوص در شهرهای کوچک با مشکلات بسیاری مواجه هستند، عنوان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه بانوان بعد از اجرای نمایش با مشکلات و دیدگاه‌های منفی بسیاری در جامعه روبرو می‌شود، این موجب شده بسیاری از هنرمندان کاشمری این نقش‌ها را قبول نکنند.

این کارگردان تئاتر با انتقاد از نبود حمایت از بانوان فعال در هنر تئاتر بیان کرد: این موجب شده زنان نتوانند به راحتی حرف‌های خود را بزنند و اگر هم حرفی داشته باشند با برخی مشکلات مواجه می‌شوند که حل آن به تنهایی برای یک زن سخت است.

محمدیان همچنین با انتقاد از نگاه تبعیض بین زن و مرد در تئاتر افزود: متاسفانه این گونه نگاه‌ها در تئاتر بسیار هست و نمی‌شود منکر شد، همانند همه عرصه‌های دیگر جامعه این تفاوت‌ها و تبعیض‌هایی دیده می‌شود.

وی همچنین به آینده تئاتر بانوان با توجه به مشکلات پیش رو اشاره کرد و افزود: بدون شک اگر محدودیت‎ها نباشد، آینده بسیار روشنی دارند.

این کارگردان تاتر بیان کرد: دوست دارم در شهر کاشمر هم همانند شهرهای بزرگ اجرای نمایش و نشستن تماشاچی در سالن برای همه جا بیفتد و این را بدانند اگر گروهی روی صحنه رفتند و نمایشی را در طی چند ساعت اجرا می‌کنند برای آن شاید ماه‌ها و حتی یک سال زحمت کشیده باشند.

وی در پایان با اظهار تاسف از اینکه برخی برای برای حذف زنان در عرصه تئاتر تلاش می‌کنند، افزود: متاسفانه برخی تفکرات و تعصبات نابجا موجب شده اقدام به حذف زنان از عرصه تئاتر کنند.

محمدیان بیان کرد: برخی فکر می‌کنند حضور زن در روی صحنه تئاتر موجب برخی مشکلات و محدودیت‌ها برای کارگردان و سایر بازیگران می‌شود به همین خاطر سعی در حذف بانوان دارند در صورتی که این تفکر کاملا اشتباه است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: