• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-14687-5
  • خبرنگار : 15224
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
اختتامیه کنگره از توس تا نیشابور در تابستان خواهد بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: اختتامیه کنگره از توس تا نیشابور در تابستان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، سعید سرابی در  هفتمین کنگره بین المللی شعر «از توس تا نیشابور» که صبح امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: کنگره بین المللی شعر « ازتوس تا نیشابور» رویداد شاعرانه ای است که بین دو اتفاق مهم بزرگداشت فردوسی در توس و خیام در نیشابور است برگزار می‌شود. 

وی ادامه داد: در روز پنجشنبه ما در شهر نیشابور در خدمت میهمانان هستیم اما به علت مساله انتخابات اختتامیه این برنامه در تابستان خواهد بود. در همین راستا به طور ویژه از استاندار خراسان رضوی تشکر می‌کنم که به این مراسم آمدند و توجه وی به این برنامه نشان دهنده توجه دولت تدبیر و امید به ادبیات فارسی است.

سرابی اظهار کرد: چون امروز قرار است که از استاد محمدرضا اشرف زاده، عطارشناس برجسته تقدیرشود، لازم می دانم در مورد وی بگویم که دکتر اشرف زاده از افتخارات فرهنگی استان است. او شناسنامه‌ای کرمانی دارد اما به حق از ما خراسانی‌تر است و این مساله را با فعالیت‌های خود در حوزه مفاخر و فرهنگ خراسان نشان داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: اشرف زاده فصل کاملی از فرهنگ خراسان است و این مراسم بزرگ مزین به بزرگداشت دکتر اشرف زاده است و اینکه وی پذیرفت که در این مراسم از فردوسی سخن به میان آید و شعر شاعران نیز سروده شود توجه وی به فردوسی و همچنین بزرگی  این استاد را نشان می دهد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: