• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-14787-5
  • خبرنگار : 15224
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مطرح کرد:

توجه به ادبیات باعث کاهش جرایم می شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: وقتی که ما ادبیاتمان را کنار می‌گذاریم دچار شکلات حقوقی می‌شویم و باز به دنبال درمان آن ها باید باشیم.

 به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، عباس شیخ الاسلام در  هفتمین کنگره بین‌المللی شعر «از توس تا نیشابور» که صبح امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: اگر نشست امروز به جای پرداخت به یک مساله ادبی قرار بود به موضوع سیاست بپردازد سالن از حضور مخاطبین پر می‌شد. 

وی تصریح کرد: از استاندار ممنونم که با وجود مقوله مهم انتخابات با آمدن خود به این برنامه شاعردوستی خود را نشان دادند و امیدواریم این توجه در دانشجویان ما نیز پررنگ‌تر شود. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تصریح کرد: به هر روی امیدواریم همه دانشجویان بتوانند از منبع غنی شاهنامه استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ماهرچقدر هم که خود را مذهبی ندانیم اما در درون خود اعتقاداتی داریم و اسلام برای همگی ما دارای اهمیت درونی است اما این اسلام نیامده است که زبان فارسی و هویت ما را از بین ببرد بلکه  آمده است تا آزادگی، متانت و علم مداری را به ما بیاموزد.

شیخ الاسلام اظهار کرد: فردوسی این هویت ملی را پاس داشت. محمد حسنین الهیکل نویسنده مصری می‌گوید که وقتی اسلام وارد کشور مصر شد زبان آن را بلافاصله تغییر داد اما وقتی اسلام وارد ایران شد زبان ایرانیان عربی نشد و وی در اینجا استنباط می‌کند که فردوسی مسبب این امر است.

وی ادامه داد: فردوسی تاریخ  و اخلاق ما را حفظ کرد. و همانا پس از حمله مغول اگر آن پایه‌های قوی اخلاقی نبود معلوم نبود که چه اتفاقی  برای هویت ما رخ دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: