• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-14914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بانک چشم در مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف انجام تحقیقات و آموزش‌هاي لازم در جهت گسترش انجام پیوند قرنیه و صلبیه به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، علی رحیمی، مدیر فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بانک چشم با زیربنای 700 مترمربع و در طبقه فوقانی ساختمان کلینیک ویژه شهرک دانش و سلامت شامل واحدهای اداری و کلین روم متشکل از اتاق پذیرش، شستشو، آزمایشات، عمل، بسته‌بندی و ذخیره در بانک و ارسال به واحد درخواست‌کننده است که با هدف انجام پیوند قرنیه و صلبیه، تهیه و نگهداری بافت‌هاي چشمي از جسد اهداکنندگان به منظور انجام پيوند قرنيه و صلبيه همچنین آگاه کردن مردم نسبت به ارزش‌های والای انسانی و درمانی پیوند و تشویق به اهدای قرنیه خود پس از فوت ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله فعالیت‌های ديگر بانک چشم، راه‌اندازي و تجهيز بخش‌هاي آسيب‌شناسي چشم(پاتولوژي چشم و اسکن کانفوکال قرنيه) جهت تشخيص و مديريت به موقع بيماري‌هاي مختلف چشمي است.

رحیمی با اشاره به اینکه این بانک با رویکرد اقتصاد مقاومتی و بر اساس استانداردهای ساخت و ساز مورد تایید وزارت بهداشت ساخته است، ادامه داد: با توجه به اهمیت گردشگری سلامت این بانک می‌تواند کمک بزرگی به جذب گردشگران به شهر مشهد و ارزآوری بیشتر داشته باشد.

وی افزود: افزایش زمینه آموزش پزشکی و اجرای پژوهش‌های علمی و کاربردی و کاهش هزینه‌های ناشی از اعزام بیمار به دیگر مناطق کشور از دیگر مزایای ساخت بانک چشم محسوب می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: