• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-23086-5
  • خبرنگار : 15252
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

48 درصد جوانان جویای کار استان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند

استاندار خراسان رضوی گفت: امروز حدود 48 درصد از جوانان جویای کار استان، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که باید با ورود موثر و ایجاد اشتغال در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی، باغداری و ... این آمار را کاهش داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور مشهد، علی رضا رشیدیان در نخستین جلسه ی شبکه‌ی جامع دانشگاه های استان در سال جاری که به میزبانی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی برگزار شد، بر لزوم ایفای نقش موثر شبکه‌ی جامع دانشگاه‌های استان در پیشبرد علم، دانایی و تخصص استان تاکید کرد و افزود: می بایست با تقسیم کار، هماهنگی بیشتر پوشش همه جانبه، از ظرفیت‌های علمی نیروهای دانشگاهی و تجهیزات موجود، در راستای رفع نیازها و حل عالمانه‌ی چالش‌های استان، تلاش کنیم. ارتقاء سطح علمی استان و حرکت در مسیر نقشه‌ی جامع علمی کشور یکی از مواردی است که باید با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به ایجاد 100 هزار شغل جدید در سال گذشته، گفت: در همین راستا در ابتدای سال جاری تفاهم نامه ی سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی در حوزه ی ICT و IT با هدف توسعه ی اشتغال و کارآفرینی در استان به امضا رسید. 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به لزوم حرکت در مسیر شهر هوشمند، خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید به این مهم توجه ویژه ای شده است.  

رشیدیان با اشاره به دستاوردهای ارائه شده دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور را دانشگاهی با کیفیت و با ظرفیت بالای آموزشی می دانیم که با توجه به پتانسیل موجود در دانشگاهیان این دانشگاه، تاثیر گذاری موثر و خوب آن در توسعه آموزشی استان بیش از پیش ارتقا خواهد داشت. 

دکتر محمد علی داوریار عضو هیات مدیره شبکه جامع دانشگاههای استان نیز در ابتدای مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه در حوزه های علمی، فرهنگی، اموزشی و ورزشی افزود: در سال گذشته طرح های نوینی از جمله تلویزیون تعاملی و طرح کتاب همراه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه پیام نور به ثمر نشسته است که این دانشگاه با مدیریت شایسته دکتر رستمی و هیات رئیسه روز به روز در حال رشد و تعالی در مسیر اهداف آموزشی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

وی افزود: دانشگاه پیام نور خراسان رضوی هم اکنون با 45 هزار دانشجو، 220 عضو هیات علمی و 2656 استاد مدعو در 30 مرکز و واحد سطح استان، بزرگترین دانشگاه دولتی استان است و دانشجویان این دانشگاه به مدد اساتید توانمند و فرهیخته در تمامی آزمون های رقابتی از جمله ازمون های استخدامی، وکالت و یا کنکور سرآمد سایر دانشگاهیان هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: