• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-23186-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

نورهای مرموز زمین در فضا چیست؟

 طی گذشت یک سال یک فضاپیما صدها نور مرموز ساطع شده از زمین در فضا شناسایی کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس، این پدیده عجیب در سال‌های 1990 توسط فضانورد کارل ساگان با تصاویر گرفته شده توسط فضاپیمای گالیله نیز مطرح شد. البته برخی از دانشمندان معتقدند این نورهای مرموز از اقیانوس‌هاست، اما در حال حاضر مشخص شده است این نور از سطح خشک زمین نیز در فضا منتشر می‌شود.

فضاپیمای DSCOVR صدها نور مرموز در تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌های تصویربرداری رنگی را شناسایی کرد. محققان با تحقیق بیشتر دریافتند در سال 1993 نیز مشابه این پدیده رخ داده است.

در این گزارش که در سال 1993 توسط فضانورد  کارل ساگان ارائه شده بود تصور می‌شد نورها از اقیانوس‌ها ساطع شده‌اند، اما با بازبینی اطلاعات فضاپیمای گالیله محققان دریافتند این نورهای مرموز از سطح خشکی نیز منتشر شده است.

با بررسی تصاویر محققان دریافتند 866 انفجار بین ژوئن 2015 و آگوست 2017 اتفاق افتاده و نورهای مرموز با زاویه افقی حدود سه تا پنج مایل با این انفجارها فاصله داشته‌اند.

محققان نتیجه گرفتند این نورهای مرموز به دلیل کریستال‌های یخ ریز است که به صورت افقی در آسمان شناورند.

البته محققان اعلام کردند: اگر این پدیده به دلیل انعکاس نور خورشید باشد به غلظت متمایز این مکان‌ها بر روی زمین مشکوک هستند و در واقع مکانی با زاویه مشابه بین زمین و خورشید و بین فضاپیماها با زمین خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: