• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-14190-5
  • خبرنگار : 15206
  • منبع خبر : ----

فرماندار جغتای:

دولت یازدهم 170 میلیارد ریال اعتبار در حوزه راه و راه آهن جغتای هزینه کرد

فرماندارجغتای گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 170 میلیارد ریال برای اجرای طرح تکمیل پل‌های روگذر، احداث، تعریض و آسفالت جاده در بخش راه و راه آهن این شهرستان هزینه شد.    

محمد علی آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: بهره برداری از پل روگذر ابویسان با اعتبار 90 میلیارد ریال و تکمیل پل روگذر روستای شهرستانک با اعتبار 30 میلیارد ریال از طرح‌های مهم در حوزه راه آهن شهرستان جغتای بود.
 
وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید عملیات احداث، تعریض و آسفالت 50 کیلومتر راه اصلی و روستایی با هزینه 50میلیارد ریال در این شهرستان به اتمام رسید. 

علی آبادی گفت: در سه سال گذشته روکش آسفالت محورهای روستایی برغمد، شهرستانک، ابویسان، زرقان و سامقان به طول 29 کیلومتر با هزینه 16 میلیارد و 500 میلیون ریال تکمیل شد. 

فرماندار جغتای تصریح کرد: همچنین طی این مدت احداث و آسفالت جاده روستای گوری گورپان، کنار گذر روستای ابوچناری، آنتنی های روستاهای دستوران، جبله، قلعه نو، شفیع آباد و الله آباد به طول 21 کیلومتر با اعتبار 33 میلیارد و 500 میلیون ریال انجام شد. 

وی تصریح کرد: طرح احداث راه جغتای به روستای منیدر به طول 6 کیلومتر و با اعتبار 28 میلیارد و 750 میلیون ریال در حال اجراست. 

علی آبادی عنوان کرد: همچنین زیرسازی و ساخت 34 دهنه پل جاده جغتای-الله آباد به طول 14 کیلومتر با اعتبار 23 میلیارد ریال 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان خردادماه امسال به اتمام می‌رسد. 

 فرماندار جغتای افزود: عملیات اجرایی تعریض و آسفالت محور برغمد-جغتای به طول 30 کیلومتر با تخصیص 60 میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است. 

وی گفت: عملیات توسعه و تجهیز ایستگاه‌های راه آهن، دیوار حفاظتی و پل زیرگذر آزادوار با هزینه 56 میلیارد ریال شروع شده است 
فرماندار جغتای در حوزه گازرسانی روستایی نیز گفت: قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم 19 روستا با میزان برخورداری 33.3درصد از نعمت گاز برخوردار بودند که در سال 94 و 93 با بهره‌مندی هفت روستای دیگر میانگین برخورداری به  50 درصد رسید و در حال حاضر نیز طرح گازرسانی 26 روستای باقیمانده با پیشرفت فیزیکی 60 درصدی با اعتبار بیش از 750 میلیارد ریال در حال انجام است.

علی آبادی همچنین گفت: میزان خرید گندم در سال 95 نسبت به سال 92، افزایش 122 درصدی و تولید گندم سال 95 نسبت به سال 92 نیز افزایش 61 درصدی  و همچنین افزایش  25 درصدی تولید  چغندر، 48درصدی تولید گوشت سفید و  216 درصدی تولید آبزیان بیانگر رونق بخش کشاورزی در شهرستان جغتای است. 

 وی اظهار کرد: پرداخت 110 میلیارد ریال تسهیلات  مکانیزاسیون، اجرای  140 پروژه در زمینه  آب و خاک با تسهیلات بلاعوض(لوله گذاری، آبیاری تحت فشار، احداث استخر ) از جمله فعالیت‌ها جهادکشاورزی شهرستان در دولت یازدهم بود.

فرماندا جغتای با اشاره به وجود دو واحد صنعتی در سال 92 (کارخانه سیمان و فروکروم ) گفت: در سال 92 تولید کارخانه فروکروم( به‌علت خرابی کوره) توقف شده بود  که با  بازسازی و اورهال کارخانه در اواخر سال 93 به همت مدیران کارخانه با تغییر مدیریت محقق و 50درصد ظرفیت تولید در سال  افزایش یافت و سال گذشته 12 هزارو 500 تن تولید داشت که 10 هزار تن فروکروم به کشورهای هلند، بلژیک، ارمنستان، روسیه، ترکیه و ژاپن صادر شد.

وی افزود: در حوزه معدن نیز با رفع تحریم و فعالیت مجدد معادن کرومیت صادرات و قیمت ماده معدنی کرومیت از هر تن سه میلیون ریال به 10 میلیارد و 200 میلیون ریال افزایش یافت.

 علی آبادی اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز ایجاد چهار مرکز جامع خدمات سلامت، ایجاد مرکز آموزش بهورزی، بازسازی، تجهیز و راه‌اندازی بلوک زایمان بیمارستان و هتلینگ بیمارستان، تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه پاتولوژی، خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال، تجهیز پایگاه اورژانس جغتای، خرید آمبولانس راه اندازی پد بالگرد تعمیر و بازسازی اساسی 25 خانه بهداشت و تجهیز آن، تجهیز و راه اندازی مرکز آموزش بهورزی احداث و تجهیز اورژانش جاده ای نوباغ، مرمت و بازسازی مراکز بهداشتی و درمانی و حسین آباد، تأمین اعتبار احداث ساختمان  مرکز آموزش بهورزی جغتای و مراکز بهداشتی و درمانی جغتای تأمین اعتبار احداث ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان با مجموع 92 میلیارد و 850 میلیون ریال که بیشتر این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

علی آبادی همچنین گفت: در حوزه مخابرات نیز ضریب برخورداری تلفن ثابت و همراه از 45 درصد در سال 92 به 90 درصد در سال 95  و ضریب برخورداری ADSL  و اینترنت تلفن همراه 3G شهری از  10درصد به 80درصد در سال 95 رسید.

شهرستان جغتای به مرکزیت شهر جغتای، یکی از شهرستانهای استان خراسان رضوی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: