• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-8388-5
  • خبرنگار : 15209
  • منبع خبر : ----

دبیر فدراسیون شمشیر بازی:

شمشیربازی در خراسان رضوی روندی رو به رشد دارد

دبیر فدراسیون شمشیربازی گفت: شمشیربازی در خراسان رضوی روندی رو به رشد دارد اما اصلی‌ترین مشکل ما کمبود فضا و امکانات است.

علی یعقوبیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، درخصوص شرایط هیات شمشیربازی خراسان رضوی اظهار کرد: هیات در یک سال گذشته شرایط خوبی را پشت سر گذاشته‌است و در حال حاضر در حال آماده‌سازی تیم استان برای حضور در مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در رده سنی جوانان و نوجوانان هستیم.

وی ادامه داد: تیم ما با ترکیب کامل و آمادگی بالا در این مسابقات حضور پیدا خواهدکرد. خوشبختانه سال گذشته در کنار حضور در تمامی مسابقات توانستیم برای اولین بار از استان خراسان رضوی تیمی به لیگ برتر اعزام کنیم که توانست در بین دوازده تیم مقام ششم را کسب کند.

یعقوبیان تصریح کرد: طرح‌های استعداد‌یابی، سال گذشته در دو مرحله برگزار شد و خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شدیم، اما باید بیش از این برای معرفی این رشته به جامعه تلاش شود.

رئیس هیات شمشیربازی عنوان کرد: امسال هم چند طرح استعداد‌یابی در مراحل مختلف برگزار می‌شود اما فعلا منتظر آغاز فصل تابستان و تعطیلی مدارس هستیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اصلی‌ترین مشکل، نبود فضا و سالن کوچکی است که در اختیار ماست. ورزشکاران بسیاری داریم که در همین طرح‌های استعدادیابی جذب شمشیربازی شده‌اند، اما متاسفانه فضا و امکانات کافی برای تمرین آنها وجود ندارد. 

رئیس هیات شمشیربازی خراسان رضوی افزود: خوشبختانه با سیر صعودی که در شمشیربازی خراسان رضوی آغاز شده در رتبه‌بندی فدراسیون توانستیم رتبه نهم را کسب کنیم.

یعقوبیان تاکید کرد: اولویت اول ما حضور در تمامی مسابقات با ترکیب کامل است، همانطور که سال گذشته این هدف دنبال شد و توانستیم در رده‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان رتبه‌های برتری را کسب کنیم، امسال هم این اولویت را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

وی در خصوص فعال‌سازی شهرستان‌های خراسان رضوی در رشته شمشیر‌بازی عنوان کرد: مکاتباتی با آقای ترشیزیان رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور انجام شده و خوشبختانه با موافقت ایشان به زودی این رشته در نیشابور راه‌اندازی خواهدشد اما اصلی‌ترین مشکل چه در نیشابور و چه در بقیه شهرستان‌ها مشکل فضا است.

رئیس هیات شمشیربازی تصریح کرد: بنا شده تا با فعال‌سازی نیشابور به عنوان اولین شهرستان، مربیان و امکانات را برای آنها ارسال کنیم. در مراحل بعدی دیگر شهرستان‌ها فعال خواهند شد.

یعقوبیان اضافه کرد: فدراسیون برنامه‌ریزی‌های خوبی برای توسعه شمشیر‌بازی در کشور انجام داده‌است اما در کل کشور با مشکل کمبود فضا و امکانات روبه‌رو هستیم. تمامی وسایل این رشته در خارج از کشور تولید می‌شود و برای فراهم کردن آنها با مشکل مواجهیم.

وی ادامه داد: در هر صورت اگر برنامه‌ای باشد یا مسابقه‌ای بخواهد برگزار شود اولویت ما استان خراسان است اما فدراسیون دید ملی دارد زیرا تمامی استان‌ها در شرایط نزدیک به هم به سر می‌برند و باید برای تمامی استان‌ها به یک اندازه فرصت و ظرفیت ایجاد کنیم.

رئیس هیات شمشیربازی  در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه چه در استان خراسان رضوی و چه در کشور شرایط خوبی برای توسعه شمشیر‌بازی فراهم است. امیدواریم در آینده بتوانیم در مسابقات بین‌المللی و المپیک برای کشورمان افتخار‌آفرینی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: