• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-23386-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

تولید قرص ضدبارداری بدون عوارض با عصاره آلوئه ورا

محققان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی برای اولین‌بار با استفاده از عصاره گیاه آلوئه‌ورا موفق به ساخت قرص ضد بارداری بدون عوارض جانبی شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از دیلی‌میل، اگر چه با معرفی فراورده‌های دارویی برای پیشگیری از بارداری تحولی در اواخر قرن گذشته میلادی حاصل شد، اما متاسفانه در همان سال‌های آغاز معرفی برخی از عوارض جانبی خطرناک این داروها نیز شناسایی شدند.

محققان با شناسایی مواد شیمیایی موجود در عصاره آلوئه ورا دریافتند که یک ماده شیمیایی در این گیاه وجود دارد که مرحله اصلی باروری را مختل می‌کند.

مهمترین وِیژگی قرص‌ ضد بارداری جدید فقدان مواد شیمیایی و هورمونی در ترکیب ساخت است. طبیعی است که با حذف مواد شیمیایی و هورمون‌های مختل‌کننده فرایند طبیعی بدن، عوارض جانبی ناخواسته نیز حذف می‌شود.

محققان پس از بررسی مواد شیمیایی موجود در آاوئه‌ورا موفق به کشف یک مولکول موسوم به lupeol شدند که توانایی شکستن غشاء دفاعی سلول تخمک توسط اسپرم را مختل کرده و از ورود اسپرم به تخمک جلوگیری می‌کند.

با مصرف داروی جدید ضد بارداری توانایی جهش قدرتمند اسپرم‌ها برای نفوذ به غشاء سلولی تخمک مختل شده و اسپرم‌ها نمی‌توانند از دیوار دفاعی تخمک عبور کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: