• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-23486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به فرود اضطراری

یکی از نگرانی‌های بزرگ در خصوص استفاده گسترده ازهواپیماهای بی‌سرنشین دارای بیش از دو پروانه، احتمال سقوط و آسیب رساندن به افراد از ناحیه سر است که به دلیل نقص فنی در حین پرواز رخ می‌دهد .

به گزارش ایسنا- منطقه و به نقل از نیو اطلس، این امر منجر به ارائه پیشنهاداتی در زمینه استفاده از چترهای نجات با امکان فرود اضطراری و حتی توانایی پرواز در صورت از کار افتادن یک یا چند موتور آن شده است. 

طرح  ناسا در این خصوص که هم اکنون در حال گسترش ان می‌باشد ایجاد دستگاهی است که  امکان فرود هواپیما را در بهترین مکان ممکن در صورت  ایجاد هر گونه مشکل میسر می‌سازد.

 . در تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه که به Safe 2 Ditch معروف است هواپیما دائما در حال بررسی خود و تشخیص هر گونه نقص موجود در حین پرواز است و چنانچه مشکلی پیش آید این سیستم قادر است مدت زمان باقی ماندن هواپیما در آسمان را برآورد کند.

به علاوه این سیستم به بررسی یک پایگاه داده می‌پردازد تا هواپیما بتواند در آن زمان خاص خود را به نزدیکترین مکان ممکن برساند؛ مکانی که امنیت آن در هنگام فرود تضمین شود. سپس هواپیما بر اساس اطلاعات حاصل از پایگاه داده به طور خودمختار امکان فرود در نزدیکترین مکان ممکن را می‌سنجد.

همچنین  این سیستم از طریق حسگرهایی وجود مانع در هنگام فرود هواپیما را بررسی می‌کند.

.مکان هایی از قبیل میدان‌ها، پارکینگ‌های روباز و یا پارک‌ها می‌توانند برای فرود این هواپیما مناسب باشند. با این وجود انتخاب زمان مناسب در روز نیز بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال حیاط مدرسه در زمان حضور دانش‌آموزان نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد.
 
این تکنولوژی می‌تواند به طرز چشمگیری خطر حاصل از پرواز بر فراز مناطق پرجمعیت توسط  وسایل بی‌سرنشین هوایی را کاهش دهد.

 به گفته سین سالی وان از ناسا این سازمان در تلاش برای همکاری با شرکت‌هایی ا‌ست که می‌توانند در راستای مصارف تجاری آن را گسترش دهند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: