• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-23586-5
  • خبرنگار : 15214
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی:

دانشگاهیان نقش مهمی در انتخاب کاندید اصلح مردم دارند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: اساتید و دانشجویان دانشگاه نقش مهمی در انتخاب کاندید اصلح توسط مردم دارند.

دکتر عباس شیخ‌الاسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در رابطه با نقش دانشگاهیان در انتخابات 29 اردیبهشت ماه، اظهار کرد: دانشگاه هم از لحاظ دانشجو و هم استاد مرجع جامعه هست و جامعه را بیدار می‌کند و مردم بیشتر به دانشجویان و اساتید دانشگاه نگاه می‌کنند؛ بنابراین دانشگاهیان نقش بسیار مهمی در انتخاب کاندید اصلح توسط مردم بر عهده دارند.

وی ادامه داد: در انتخابات انتظاری که از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه می‌رود این است که مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنند، زیرا متاسفانه تعدادی از مردم از روی ناآگاهی بحث تحریم انتخابات و بی‌فایده بودن آن را مطرح می‌کنند و ما باید پادزهر آن را با روشنگری مردم برای حضور در انتخابات آماده کنیم. 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: باتوجه به شرایطی که در منطقه وجود دارد، اگر مشارکت مردم در انتخابات کم باشد با چالش‌های بدی مواجه خواهیم شد. 

شیخ‌الاسلامی عنوان کرد: انتظار دیگر از دانشگاهیان، انتخاب اصلح است. ما در گذشته تجاربی داشته‌ایم که نشان داده است اگر درست انتخاب نکنیم، ممکن است به کشور ضربه بخورد و بنابراین باید روشنگری صورت گیرد و به سمت افرادی که صاحب تجربه، علم و تاثیرگذار هستند حرکت کنیم تا به نفع کشور باشد.

وی بیان کرد: اشکالی ندارد که استاد سر کلاس از شخص خاصی حمایت کند. زیرا هر انسانی آزاد است و حق انتخاب دارد و وظیفه ذاتی است که دانشجو و استاد نظر خود را تبلیغ کند، اما خط قرمزی که وجود دارد این است که از امکانات دانشگاه برای تبلیغ فرد و یا طیف خاصی استفاده نشود و حتی اگر یک برگ کپی به نفع کاندیدای خاصی استفاده شود، برخلاف دموکراسی است. خط قرمز دیگری که وجود دارد این است که نامزد دیگر را تخریب نکنیم و از ابزارهای غیرمشروع استفاده نکنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یکی از ابزار دموکراسی در کنار مطبوعات،  انتخابات است.  این دو رکن می‌توانند دموکراسی را تضمین کنند و اکنون فرصتی پیش آمده که دو تا از انتخابات مهم کشور یعنی ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت ماه برگزار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: