• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-15714-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

وزیر بهداشت در افتتاحیه بیمارستان فوق تخصصی اکبر در مشهد مطرح کرد

افزایش 1200تخت بیمارستانی در مشهد طی یک سال اخیر

وزیر بهداشت با بیان اینکه سال گذشته تنها بیمارستان قائم(عج) و امام رضا(ع) را داشتیم، یادآور شد: اما در طی یک سال اخیر1200 تخت اضافه شده که این برای مشهد بی‌نظیر است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسن قاضی‌زاده هاشمی امروز 27 اردیبهشت ماه در مراسم افتتاحیه بیمارستان فوق تخصصی اکبر در مشهد،  با اشاره به ساخت بیمارستان سرور، خاطرنشان کرد: برای این بیمارستان هم کمک می‌کنیم و رئیس جمهور در همین کسوت خواهد آمد و افتتاح خواهد کرد.

وی گفت: در کشور باید حداقل چندین بیمارستان ویژه زنان داشته باشیم که مشهد نیز می‌تواند یکی از این بیمارستان‌ها را داشته باشد به طوری که در آن بیمارستان از جراحی مغز، تخصص داخلی و دیگر امور انجام شود این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته نیز چنین بیمارستان‌هایی مخصوص زنان وجود دارد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: وجود این بیمارستان‌ها باعث پیشرفت و استفاده از استعداد زنان همچنین راحت بودن نوع پوشش زنان در بیمارستان خواهد بود. 

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه سال گذشته تنها بیمارستان قائم(عج) و امام رضا(ع) را داشتیم، یادآور شد: اما در طی یک سال اخیر1200 تخت اضافه شده که این برای مشهد بی‌نظیر است.

وی با اشاره به اینکه باید شهرداری و آستان قدس در این زمینه کمک‌ کنند، اظهار کرد: در این زمینه برای حجت‌الاسلام رئیسی هم فرصتی پیش خواهد آمد که در این زمینه فعالیت کنند حالا که از مشهد مال و جهان‌مال صرف نظر کردند پولشان را در حوزه بهداشت درمان هزینه کنند و بهتر است که اول برای مشهدی‌ها و زائران امام رضا(ع) آن را خرج کنند.

وزیر بهداشت عنوان کرد: یکی از آرزوهای ما این است که مشهد به قطب گردشگری سلامت تبدیل شود و بهتر است افراد از مغز و مهارت که قدرت است استفاده کنند این در حالی است که بیشتر از صدا و زبان خود استفاده می‌کنند.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه خیرین فعالیت‌های خوبی برای ساخت بیمارستان انجام داده‌اند به طوری که سال گذشته 1500 میلیارد تومان کمک دریافت شد.


وی گفت: مشهدی ها همین خیرانی هستند که بیمارستان اکبر را تاسیس کرده‌اند.
 
وی افزود: مشهدی‌ها با هر رنگی، نژادی مردم را دوست دارند چون این دستور دین ماست.
 
هاشمی خاطرنشان کرد: مشهد خیلی افراد با اخلاق نیک و زیبایی دارد که باید آن‌ها را کشف کرد و دید؛ بیش از هزار سال پیش فردوسی از همین خطه خراسان از برجسته‌ترین شاعران کشوری در مورد عقل و خرد سخن گفته است.
 
وی با بیان اینکه مشهدی‌ها نه اهل فریب و خرافه‌اند، بلکه اهل ادب و هنرند، یادآور شد: متاسفانه بعضی از این افراد بزرگ از ما گرفته شده‌اند، مانند شهید مطهری بزرگ که در زمان طاغوت انقدر برجسته شده‌اند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: ما همه حکومت دستمان است و هنوز نتوانستیم یک مطهری و یا یک شریعتی تربیت کنیم حالا در غالب یک هنرمند شجریان را از این استان داشته‌ایم. 

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه می‌گویند مشهد بیشترین آمار موسیقی زیرزمینی را به دست آورده است، گفت: مثل کبک سرمان را زیر برف کرده ایم و حواسمان نیست.

وی افزود: مشهد چیزهای بسیار خوبی دارد که در راس آن امام رضا(ع) است؛ اگر کسی چیزی می‌گوید از ما نیست چون امام رضا(ع) امام رئوف ما همچنین ضامن آهو است باید همیشه سعی کنیم مشهد همیشه زیبا و ملکوتی باشد. 

وزیر بهداشت تصریح کرد:  در حوزه معماری نیز مشهد افراد برجسته‌ای دارند به طور مثال آقای روحانی در یکی از جلسات دولت دو بار در مورد معماری زیبایی که در بیمارستان امام رضا(ع) 2 به کار گرفته شده است تعریف و تشکر کرد این نشان دهنده هنر عزیزانی است که از این آب و خاک هستند. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: