• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-24486-5
  • خبرنگار : 15112
  • منبع خبر : ----

ارسال تصاویر خیره‌کننده کاوشگر موقعیت ناسا از دره‌ای در مریخ

تاکنون ناسا به کمک کاوشگرهای قابل اطمینانش منطقه صخره‌ای از مریخ را پیموده و بینش جامعی از جنبه‌های مهم این سیاره بدست آورده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از زی نیوز، طی سال‌هایی که کاوشگران کنجکاوی مشغول پیمایش سطح مریخ بودند، تصاویر بیشمار و اکتشافات مهم بسیاری را از سطح مریخ دریافت کرده‌ایم.

این کاوشگران تصاویر فوق‌العاده‌ای از سیاره سرخ به زمین ارسال کرده‌اند که آژانس فضایی را در ماموریت‌های آینده‌اش به مریخ یاری می‌کند.

این بار نیز کاوشگر موقعیت تصاویری از دره باستانی مریخ ارسال کرده که روزگاری در دامنه داخلی دیواره وسیع این دهانه مورد نظر آب جریان داشته است.

با نزدیک شدن کاوشگر اکتشافی موقعیت ناسا به  قسمت انتهایی و بالایی دره نگهدارنده در اوایل ماه می، دوربین‌ها تصاویری از بخش‌هایی از منطقه را با رزولوشن بیشتر از عکس‌هایی که از بالای مدار این سیاره سرخ گرفته شده، نشان می‌دهد.

به گفته مت گلومبک، دانشمند پروژه از آزمایشگاه جت پیشرانش ناسا در ایالات متحده، این گروه علمی از مشاهده این مناطق با این کیفیت بالا بسیار هیجان‌زده هستند و به دنبال سرنخی ‌می گردند تا به تشخیص میان فرضیه‌های چندگانه درباره چگونگی شکلگیری این دره کمک کنند.  

فرایندی که دره نگهدارنده را میلیون‌ها سال پیش با جریان آب شکاف داده، تاکنون ناشناخته باقی مانده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: