• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-19685-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

/همه بیایید/

رای مردم ضامن امنیت کشور است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: رای مردم ضامن دوام و بقای نظام است و نقش بازدارنده‌ای در توطئه‌های دشمن و حفظ و ثبات امنیت کشور دارد.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات در واقع از حقوقی است که قانون اساسی برای آحاد جامعه به منظور اعمال حق حاکمیت‌شان و همچنین مشارکت در اداره سیاسی کشور قائل شده است، اظهار کرد: استفاده از این حق برای هر ایرانی یک وظیفه‌ی ملی است و علاوه بر وظیفه ملی پایبندی به مبانی دینی و انقلابی تلقی می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر آحاد جامعه می‌خواهند در سرنوشت کشورشان دخیل و شریک باشند و همچنین رای آن‌ها در سرنوشت یک کشور تاثیر بگذارد، باید در انتخابات حضوری جدی داشته باشند و این را بدانند که رای آن‌ها ضامن دوام و بقای نظام و نقش بازدارنده‌ای در توطئه‌های دشمن و حفظ و ثبات امنیت کشور دارد.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: کسانی که ایران را دوست دارند و از نظام‌شان در برابر دشمنان پشتیبانی کنند و کسانی که به دنبال امنیت، ثبات و آرامش در کشور هستند باید در انتخابات شرکت کنند و با رای خودشان به این ثبات، آرامش و امنیت کمک کنند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین نتیجه شرکت در انتخابات اولا بلوغ سیاسی جامعه ایران در بین ملت‌های منطقه است، اظهار کرد: ملت ایران یکپارچه در سرنوشت خودشان دخیل هستند و کسی مانع دخالت آن‌ها در جامعه نیست، این به لحاظ جایگاه انسانی و ملی برای بسیاری از کشورها و ملت‌های جهان که از چنین حقی محروم هستند، یک ارزش و نشان دهنده رشد و بلوغ سیاسی جامعه است .

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: هر کسی بر اساس رای مردم انتخاب می‌شود و از پشتوانه مردمی برخوردار است و می‌تواند تامین کننده خواسته‌ها و نیازهای مردم و پیگیر مطالبات آن‌ها باشد و نتیجه‌ای که از انتخابات حاصل می‌شود نشان دهنده آن است که دولت و مسئول دولتی که انتخاب شده در واقع مسئول مردم بر اساس خواست و اراده مردم است و دموکراسی و مردم سالاری را در کشور تثبیت و تحکیم می‌کند و مردم هم در آنچه که در اثر فعالیت منتخب‌شان رخ داده دخیل هستند.

وی با اشاره به اینکه دشمنانی در بیرون سعی می‌کنند سرمایه اجتماعی دولت را تضعیف کنند ولی به وسیله انتخابات، سرمایه اجتماعی دولت تقویت می‌شود، بیان کرد: نظام اسلامی، الگوی مردم سالاری دینی برای ملت‌های منطقه به خصوص ملت‌های اسلامی و حتی جهان غرب است و باید بین رقابت‌های انتخاباتی با آمریکا و غربی‌ها کاملا تفاوت و تمایز وجود داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: