• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-16087-5
  • خبرنگار : 15224
  • منبع خبر : ----

بازیگر تئاتر اسب‌های سفید مطرح کرد؛

ایپسن نقشی پررنگ در ایجاد تحول در جامعه زنان نروژ داشت

بازیگر تئاتر اسب‌های سفید گفت: شخصیت نمایشی ربکا در تئاتر «اسب‌های سفید» هنریک ایبسن، تاثیر بسیار پررنگی در آزادی زنان داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، نازنین تفضلی در نشست تئاتر «اسب‌های سفید» که در محل این خبرگزاری برگزار شد، خاطرنشان کرد: ویژگی‌های زنان این نمایش و شیوه‌ای ایبسن در پرداخت شخصیت‌های زن این نمایشنامه که اصلی‌ترین آن ها ربکا است؛ تاثیر بسیار مثبتی بر نگاه جامعه نسبت به زنان داشت.

وی خاطرنشان کرد: کاراکتر ربکا شخصیت قدرتمندی است که جذابیت ظاهری و تفکرات آزاداندیشانه بر نکات مثبت وی افزوده ‌است. 

تفضلی ادامه داد: این کاراکتر بعد از فوت ناپدری خود وارد مکان تازه‌ای می‌شود که این ورود باعث اتفاقات جدید می‌شود و ربکا بر روی محیط خود اثر می‌گذارد.

این بازیگر تئاتر تصریح کرد: من تا به حال کاراکتری با شمایل شخصیت «ربکا» را بازی نکرده بودم و از این نظر می‌توان گفت این اثر برای من جذابیت خاصی داشت. 

وی در خصوص پیشینه کاری خود اظهار کرد: من از سال 1390 کار حرفه‌ای خود را شروع کردم پیش از آن در دانشگاه آزاد کار می‌کردم. 

این بازیگر تئاتر در خصوص فضای کاری گروه نمایش «اسب‌های سفید» عنوان کرد: این گروه فضای بسیار گرم و صمیمانه‌ای دارد به نوعی که می‌توان گفت انجام تمامی فعالیت‌هایی که برای این نمایش صورت می‌گیرد با  اصل گروه‌محوری همراه است.

این بازیگر تئاتر ادامه داد: در گروه نمایشی ما هر یک از عوامل، همه کار انجام می‌دهد و جایگاه بالا و پایین نداریم که این موضوع موجب علاقه بیشتر به کار کردن در گروه و ایجاد جوی صمیمی می‌شود و در نتیجه انجام کارهای سخت ساده‌تر می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: