• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-16214-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

خراسان رضوی گرم‌تر می‌شود

هواشناسی خراسان رضوی برای آخر هفته در استان افزایش نسبی دما همراه با وزش باد و آسمانی نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده باران پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بنابر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی نشان‌دهنده عبور جریان‌های ناپایدار تراز میانی جو از روی خراسان رضوی می‌باشد که باعث وزش باد نسبتا شدید، افزایش ابر و بارش‌های پراکنده و توام با رعد و برق مخصوصا در نواحی شمال و غرب استان خواهد شد.

بر این اساس آسمان نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان در روز پنج‌شنبه صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و در برخی نقاط با احتمال رگبار خفیف و پراکنده باران گاهی با وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی استان برای مشهد در روز پنج‌شنبه آسمانی صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و در ارتفاعات با احتمال رگبار خفیف و پراکنده باران گاهی با وزش باد شدید همراه با گرد و خاک حداقل و حداکثر دمای 16 و 27 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی کرده است. 

آسمان نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان در روز جمعه صاف تا کمی ابری در بعدازظهر افزایش موقتی ابر و در برخی نقاط با وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

آسمان مشهد نیز در روز جمعه صاف تا کمی ابری در بعدازظهر افزایش موقتی ابر و در برخی نقاط با وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و غبار و حداقل و حداکثر دمای 16 و 30 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

طی شبانه روز گذشته فریمان  با کمترین دمای 11 درجه سانتیگراد سردترین و سرخس با حداکثر دمای 40 درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند، طی همین مدت کمترين و بیشترین دمای مشهد 17 و 34 درجه سانتی‌گراد بوده است.

همچنین بیشترین بارندگی از ایستگاه هواشناسی فریمان به میزان 1.9 میلی‌متر و بیشترین سرعت وزش باد از ایستگاه‌ فریمان و تربت‌جام  با سرعت 58 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: