• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-20885-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رییس هیات نظارت بر انتخابات خراسان رضوی:

ناظران هر گونه تخلف یا خروج از قانون را پیگیری خواهند کرد

رییس هیات نظارت بر انتخابات خراسان رضوی گفت: ناظران هر گونه تخلف یا خروج از قانون را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام مظفری امروز در ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز فرایند انتخابات و همچنین شور و شوقی که در بین مردم برای تعیین سرنوشت خود برای انتخاب ریاست جمهوری و شوراها وجود دارد، اظهار کرد: این رویکرد نشان می دهد که مردم پشت نظام هستند چون هر رای نشان می‌دهد که مردم نظام را تایید می‌کنند.

وی ادامه داد: انشالله که خروجی این انتخابات مشارکت گسترده مردم و همچنین انتخاب اصلح را در پی داشته باشد.

مظفری با اشاره به اینکه هیات نظارت استان از چند ماه پیش جلسات متعددی داشته و حدود 17 هزار ناظر آموزش دیده در سر صندوق ها حضور دارند، خاطرنشان کرد: ناظران هر گونه تخلف یا خروج از قانون را پیگیری خواهند کرد، وظیفه عمده این هیات‌ها نظارت بر انتخابات است، نظارت شورای نگهبان در تمام مراحل انتخابات است و از پیش از ثبت نام نامزدها تا اعلام نتیجه مستمر خواهد بود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان خراسان رضوی تصریح کرد: در برخی از پیامک ها و مطبوعات افراد نسبت به امنیت انتخابات نگرانی‌هایی را ابراز کردند، دل نگرانی امر مناسب و خوبی است ولی اطمینان می‌دهیم به مردم و مسئولان که با این سازوکار انتخاباتی مساله تقلب یقینا صفر درصد است.

وی تاکید کرد: در کنار هیات نظارت، از طرف دادگستری استان ستاد پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی را راه اندازی کرده‌ایم، همه حوزه‌ها توجیه شده‌اند و اقدامات موثر و خوبی در این خصوص انجام شده است، تاکنون نزدیک به بیش از 40 پرونده در خصوص تخلفات تشکیل شده. مطابق قانون امروز دادگستری‌ها به صورت کشیک آماده دریافت خبر تخلفات هستند، مردم اگر موردی دیدند می‌توانند به ناظر حاضر در سر صندوق‌ها خبر دهد یا مستقیما می‌توانند به دادگستری مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: