• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-4285-5
  • خبرنگار : 15232
  • منبع خبر : ----

مرعشی:

رهبری متعلق به تمام کشور است

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: خطاب به حزب‌اللهی‌ها می‌گویم که اگر اسلام، نظام و رهبری را دوست دارید چه اصراری دارید بگوئید دیگران با رهبر نیستند، خط کشی کنید و رهبری را به اقلیتی از نیروهای کشور محدود کنید؟ ایشان متعلق به تمام کشور هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسین مرعشی در ضیافت افطار که به دعوت حزب کارگزاران سازندگی- شعبه خراسان و با حضور اعضای منتخب شورای شهر پنجم مشهد برگزار شد، با اشاره به حادثه اخیر کابل اظهار کرد: در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که 2 خصوصیت مهم دارد؛ اول آتش ناامنی‌های موجود در منطقه که متاسفانه به نام اسلام بر پا شده و دیگری عقب‌ماندگی سیستم‌های حکومتی منطقه.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی باید شاکر باشیم که با وجود حضور در چنین منطقه‌ای هم امنیت و هم مقدار معقولی از دموکراسی در ایران حاکم است. از سال 76 که می‌گفتند نظام فرد دیگری را برای ریاست جمهوری انتخاب کرده است اما مردم اقای خاتمی را انتخاب کردند تا امروز که گفتند آقای رئیسی نیامده است که ببازد ولی دیدید که آقای روحانی با رأی بالاتر از دوره اول رییس جمهور شد و در شوراها هم مردم به لیست امید و حمایت آقای خاتمی از آن اعتماد کردند. این‌ها نعمت‌هایی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و ریشه این نعمت‌ها آگاهی مردم هست.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با بیان جمله امام خمینی درباره آیت‌الله هاشمی که تا هاشمی زنده است نهضت زنده است، ادامه داد: امروز ما میتوانیم به امام بگوییم در نبودن اقای هاشمی هم چون مردم آگاه هستند نهضت زنده است و این اگاهی مردم پشتوانه مهم حرکت کشور است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: لموند گزارشی نوشت بعد از انتخابات ایران و رأی ایرانی‌ها را با رأیی که در سوییس برای افزایش یارانه‌ها گرفته بودند مقایسه کرد که مردم جواب منفی داده بودند. مردم ایران علی‌رغم همه مشکلات به این شعارها نه گفتند و انتخاب آگاهانه کردند. قدر این مردم را باید بدانیم و برای خدمت به این مردم کمر همت ببندیم. امیدوارم دولت در سطح ملی و شوراها در سطح محلی و منطقه‌ای قدر مردم آگاه را بدانند و به ایشان خدمت کنند. خصوصا در مشهد که انتظارات بسیار زیادی از آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این انتخابات هیچ شعار ساختارشکنانه‌ای داده نشد، اظهار کرد: ما اصلاح طلبان مفتخر هستیم که تمام حوادث سال 88 و تلخی‌هایش را تحمل کردیم؛ حصر را تحمل کردیم، حبس را تحمل کردیم، حذف را تحمل کردیم، اما این سختی‌ها نتوانست لحظه‌ای ما را از مردم، رهبری و نظام جدا کند.

مرعشی خاطرنشان کرد: لازم می‌دانم تاکید کنم به دوستانی که ارزش‌ها را گروگان گرفته‌اند؛ ارزش‌ها متعلق به همه مردم است، امام هشتم(ع) متعلق به همه است، رهبری به کل جامعه تعلق دارد، سپاه برای کل کشور است. در 8 سال دفاع مقدس از رزمندگان نمی‌پرسیدیم مال کدام جناح هستید؛ چراکه همگی در یک جبهه و در حال دفاع از کشور بودیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: چرا امروز عده‌ای قصد دارند تمام بی‌هنری‌ها و ناتوانایی‌ها و ضعف‌های خودشان را با پناه بردن به ارزش‌ها جبران کنند؟ اگر هنر دارید به میدان رقابت بیایید و مردم را قانع کنید، شما سیاست و مردم را نمی‌شناسید و برنامه‌ای برای آینده کشور ندارید؛ بی‌انصافی و خیانت است که تمام دین، آیین، ارزش‌ها و اعتقادات کشور را به گروگان می‌گیرید تا رأی بیاورید.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: یک روزی نشستیم در حزب بحث کردیم که آیا درست است اگر بتوانیم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را منحصر به حزب کنیم یا خیر؛ تحلیل کردیم دیدیم غلط است و آقای هاشمی اگر در حد حزب ما پائین بیاید، ما و ایشان کوچک می‌شویم. هاشمی متعلق به همه کشور است. به حزب‌اللهی‌ها میگویم که اگر اسلام، نظام و رهبری را دوست دارید چه اصراری دارید بگوئید دیگران با رهبر نیستند و خط کشی کنید و رهبری را به اقلیتی از نیروهای کشور محدود کنید؟ ایشان متعلق به تمام کشور هستند.

وی آینده ایران را متعلق به کسانی دانست که به مردم خدمت می‌کنند و عنوان کرد: خوشبختانه جبهه اصلاحات در ایران مخاطبان خودش را پیدا کرده است. در انتخابات مجلس94 اختلاف بین نفر سی‌ام و سی و یکم 35هزار رأی بود، در شورای شهر تهران فاصله نفر 21 و 22 چهارصد هزار نفر بود، درود بر مردم آگاه، این آگاهی مسئولیت ما را سنگین‌تر کرده است.

مرعشی خطاب به منتخبین شورای پنجم شهر مشهد گفت: ما جبهه‌ای پیروز شدیم، اما مبادا حزبی عمل کنید. باید دوستان در شورای شهر به وسعت یک جبهه که حداقل 60درصد مردم مشهد را زیر پوشش قرار می‌دهد نگاه کنند و نگاه همراهی به مردم باشد. خدمت کنید و مردم آگاه را در صحنه نگه دارید که اینگونه هم امنیت خواهید داشت و هم آینده‌ای خوش.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: