• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-4385-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان:

امام(ره) کاری کردند تا انقلاب از مسیرش خارج نشود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی گفت: مهم‌ترین وجهه‌ای که در انقلاب ما پررنگ به شمارمی‌آید دین است.

حجت‌الاسلام مجید نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: اساسا اگر بخواهیم در مورد رهبری امام و انقلاب مردم قضاوت کنیم و تفاوت ایشان به عنوان رهبر یک انقلاب را با سایر رهبران انقلاب‌ها مقایسه کنیم ابتدا باید تفاوت‌های انقلاب ایران را  با سایر انقلاب‌ها مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین مولفه‌ای که هم انقلاب ما داشته و هم رهبری این انقلاب داشته نقش‌پررنگ مولفه دین در انقلاب ایران است، گفت: در روزگاری که شهر برای ترسیم افق پیشروی خودش به عنوان مدینه فاضله تمام تلاشش را می‌کرد تا دین را از ساختارهای اجتماعی و از زندگی اجتماعی مردم حذف کند و آن را به یک عنصر غیر کارآمد و غیر موثر در زندگی بشر تبدیل کند، یک‌باره انقلابی اتفاق می‌افتد که عنصر اصلی و مولفه‌ی اصلی آن دین است و رهبر این انقلاب هم یک عنصر کاملا دینی و یک عالم و فرهیخته دینی است.

نصیری با اشاره به اینکه مهم‌ترین وجهه‌ای که در انقلاب ما پررنگ به شمار می‌آید دین است، بیان کرد: خواستگاه مردم یک خواستگاه کاملا دینی است، رهبرشان نیز یک رهبر دینی است و آن‌هایی که انقلاب کردند آدم‌های متدینی بودند که به خاطر دین انقلاب کردند.

وی افزود: اگر تک تک کسانی که در جریان انقلاب نقش داشتند را بررسی کنید هیچکدام دنبال بحث صرف اقتصادی نبوده‌اند، حتی هیچ کدام دنبال بحث‌های سیاسی هم نبوده‌اند و بعدا پروژه انقلاب و جمهوری اسلامی با هدایت حضرت امام(ره) کلید خورد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه سال 1342 که مردم قیام کردند بحث جمهوری اسلامی نبود، اظهار کرد: اولین دغدغه مردم در ایران که منجر به انقلاب شد، دغدغه دینی آنان تحت لوای یک رهبر دینی به نام حضرت امام(ره) بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در کنار علوم دینی که داشتند هوش، ذکاوت و شم سیاسی ایشان باعث شد در مسیر انقلاب اجازه ندهند تکانه‌های سیاسی و چالش‌هایی که وجود داشت، چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از پیروزی، انقلاب را از مسیرخودش خارج کند، گفت: بزرگترین موفقیت امام خمینی(ره) اینجا بود که توانست انقلاب را مدیریت و به سرانجام برسانند، بعد از انقلاب هم توانستند کاری کند که انقلاب از مسیر خودش خارج نشود .

وی با اشاره به انقلاب‌ در سایر کشورها اخیر مثل مصر، گفت: ما شاهد آن بودیم که انقلاب مصر نتیجه‌ای برای مردم نداشت و نتیجه‌ای پدید نیامد، مردم که روی کار آمدند و دغدغه‌ی دینی هم داشتند ولی آن چیزی که به دنبالش بودند رخ نداد و دلیل اصلی آن این بود که رهبران‌شان با تدبیر و قوی و پخته نبودند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی تصریح کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که ما به همه‌ی اهدافمان از انقلاب اسلامی رسیده‌ایم، اما نکته اصلی و مهم این است که ما در این مسیر گام گذاشتیم و اراده کردیم، اما اینکه در طول سال‌های پس از انقلاب آیا توانستیم به آن اهداف نظام برسیم یا نه این نیاز به بررسی و قضاوت دارد.

 وی ادامه داد: انقلاب ما یک انقلاب دینی بوده اما اهداف ما صرفا دینی نبود، ما اهداف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داشتیم و شعاری که بر اساس آن قیام کردیم استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود، ما توانستیم این شعار را در مملکتمان محقق کنیم، حالا این مساله شدت و ضعف داشته و در دوران‌های مختلف در دولت‌های مختلف متفاوت بوده است، اما اصل شعارها محقق شده و باید آنها را تقویت کرد.

نصیری خاطرنشان کرد: اگر ما می‌گوییم استقلال این استقلال خواهی و استقلال طلبی را باید تقویت کرد، اگر می‌گوییم آزادی باید این آزادی خواهی و آزادی طلبی را تقویت کنیم و اگر می‌گوییم جمهوری اسلامی، جمهوری اسلامی محقق شده و ما در این مسیر قدم برداشتیم  اما باید آن را تقویت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: