• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 963-2791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

شفافیت، نظارت و پاسخگویی را در اولویت بخش موقوفات قرار داده‌ایم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: صیانت و مراقبت از موقوفات امام رضا(ع)، تسریع و دقت در پاسخگویی به مراجعان و مستاجران، بازنگری روندها و دستورالعمل‌ها در شرایط کنونی، بهره‌وری هرچه بیشتر و پرهیز از خام فروشی رقبات وقفی از اولویت‌ها و اهم اقدامات پیش روی آستان قدس رضوی در حوزه املاک و اراضی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، سید مرتضی بختیاری در جمع مدیران و کارکنان معاونت املاک و اراضی آستان قدس رضوی اظهار کرد: مقوله وقف در نگاه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بسیار با اهمیت است و بررسی دستورات و تاکیدات ایشان این نکته را برای ما روشن می‌کند که وظیفه‌ای خطیر و حساس بر دوش ماست.

وی تصریح کرد: تولیت آستان قدس رضوی در دوره جدید با سرلوحه قراردادن منشور هفتگانه مقام معظم رهبری، برنامه‌ریزی مدونی را برای آینده و اقدامات پیش روی مجموعه در  ٦ سرفصل و ٣٠ بند ابلاغ کرده است.

بختیاری گفت: در حوزه موقوفات نظیر سایر معاونت‌ها و موسسات وابسته همه عوامل حیاتی و شاخص‌های موفقیت استخراج شده و با جدیت در حال پیگیری است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: توسعه خدمت‌رسانی به مراجعان و مستاجران در فرآیندهای اداری، شفافیت، نظارت و پاسخگویی و انضباط مالی و اداری را در حوزه موقوفات در اولویت قرار داده‌ایم.

وی تاکید کرد: حل و فصل اختلافاتی که با برخی مستاجران و متصرفان اراضی موقوفه وجود دارد با تکیه بر مصالحه و گفتگو دنبال می‌شود و نگرش مجموعه علاوه بر رعایت غبطه و حقوق موقوفات حرکت در راستای رضایتمندی مردم است.

غلامرضا رحمتی زاده، معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی در ابتدای این جلسه اظهار کرد: تثبیت مالکیت در فضای اشتراک گذاری، ثبت اراضی و املاک آستان قدس در نقشه حدنگار سازمان ثبت اسناد و تعامل سازنده با سایر دستگاه‌ها و نهادهای خدمت‌رسان از اهم اقدامات صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه از جدیدترین ابزارآلات و تکنولوژی‌ها برای ارائه خدمات سریع و شفاف به مردم شریف ایران اسلامی استفاده می‌کنیم، افزود: رضایتمندی بالای ٩٠ درصدی مراجعان و مستاجران از اقدامات جدید، دستاورد مدیریت جهادی و تلاش مجاهدانه همکاران معاونت املاک و اراضی و تغییر برخی رویکردهاست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: